22 Kasım 2017 17:45

'Ceylanpınar davasında delil yokluğundan mütalaa verilmiyor'

Çözüm sürecinin bitirilmesine gerekçe yapılan polislerin öldürüldüğü Ceylanpınar olayında savcı yine mütalaa vermedi.

'Ceylanpınar davasında delil yokluğundan mütalaa verilmiyor'

Paylaş

Ceylanpınar davasında mahkeme heyeti, beklenen mütalaa için savcıya 5’inci kez süre verdi. Konuyla ilgili Evrensel’e konuşan davanın Avukatı Hüseyin Akay, “Ortada sanıkları suçlayacak bir delil olmadığı için savcı mütalaa vermekte ve sanıkları bu davaya bağlamakta zorluk çekiyor” dedi. 

“Çözüm süreci”nin bitirilmesine gerekçe yapılan Urfa’nın Ceylanpınar ilçesinde 22 Temmuz 2015 tarihinde Polis Feyyaz Yumuşak ve Okan Acar’ın evlerinde ölü bulunmasıyla ilgili açılan davanın 10’uncu duruşması Urfa 2’nci Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü. Duruşmaya, tutuklu yargılanan Mehmet Naci Yılmaz, Sedat Aydın ve Hüseyin Aydın tutuldukları cezaevinden SEGBİS ile katılırken, Urfa T Tipi Cezaevinde tutuklu olan Hasan Aydın ise duruşmada hazır bulundu. 

Sanık ve avukatların savunmasından sonra mahkeme heyeti, dosyanın mütalaası için 5’inci kez süre verilmesine, avukatların müvekkillerinin duruşma salonunda hazır edilmesi talebinin ise ara mahkemede değerlendirilmesine karar vererek, duruşmayı 28 Aralık’a erteledi.

AVUKATTAN MÜTALAA AÇIKLAMASI

Çözüm sürecini bitirilmesine gerekçe yapılan olayla ilgili açılan davada savcının mütalaasını vermesi beklenirken, yine erteleme oldu. Davada mütalaa verilmemesi durumunu Evrensel’e değerlendiren sanık avukatlarından Hüseyin Akay, mahkeme başkanının “Personel alımı nedeniyle mülakatta” olduğunu ve duruşmaya katılmadığını, vekaleten başka bir hakimin katıldığını söyledi. Duruşmada 5 celsedir savcının mütalaasını vermediğine dikkat çeken Akay, “Ortada sanıkları suçlayacak bir delil olmadığı için savcı mütalaa vermekte ve sanıkları bu davaya bağlamakta zorluk çekiyor. Bu kadar önemli bir davanın sürekli ertelenmesi aileleri de mağdur ediyor. Zaten dosya sanıkları aleyhine tek delil yok. Keyfi olarak 4 sanık tutuklu bulunduruluyor” diye konuştu. (Diyarbakır/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Yatağan’da anlaşma sağlandı

SONRAKİ HABER

Akdeniz'de Libya açıklarında mültecileri taşıyan bot battı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa