22 Kasım 2017 15:13

Mustafa Sarıgül: 2019'da yeniden adayım

Van ziyaretinde konuşan Şişli Belediyesi'nin eski Başkanı Mustafa Sarıgül, 2019 yerel seçimlerinde yeniden aday olacağını açıkladı.

Mustafa Sarıgül: 2019'da yeniden adayım

Paylaş

Şişli Belediyesi'nin Eski Başkanı Mustafa Sarıgül, 2019 yerel seçimleri için yeniden aday olacağını söyledi. Sarıgül, "Yıllardan beri siyasi çalışmaların içerisindeyim. Hiçbir siyasi parti farkı gözetmeden bütün çalışmalarıma özen gösterdim. Bugünden sonra da nereye gideceğimizin kararını yaptığımız çalışmalar ve yurttaşlarımızın takdir duygusu gösterir. Yurttaşlarımız bizi nerede görmek isterse ben o noktada onlara hizmet etmek istiyorum."dedi.

'24 Kasım Öğretmenler Günü' vesilesiyle Van depreminin ardından Şişli Belediye Başkanı olduğu dönemde kente yapılan Şişli Öğretmenevi'ni ziyaret eden Mustafa Sarıgül, İpekyolu ilçe Milli Eğitim Müdürü Şükrullah Yavuzer, Van- Şişli Öğretmenevi Müdürü Sinan Aldemir ve öğretmenlerle sohbet etti.

Sarıgül daha sonra basına yaptığı açıklamada, 2019 yerel seçimlerinde tekrar aday olacağını açıkladı.

Sarıgül hangi partiden aday olacağına ilişkin, "Seçimlerde yurttaşlarımızın takdiri ne olur, beni nerede görmek isterlerse orada olurum. Yıllardan beri siyasi çalışmaların içerisindeyim. Hiçbir siyasi parti farkı gözetmeden bütün çalışmalarıma özen gösterdim. Bugünden sonra da nereye gideceğimizin kararını bizim yaptığımız çalışmalar ve yurttaşlarımızın takdir duygusu gösterir. Yurttaşlarımız bizi nerede görmek isterse o noktada onlara hizmet etmek istiyorum. İnşallah sandıktan ilk çıkar çıkmaz ilk ziyaretimi de Van'a yapacağım. Neden Van'a yapacağım, birçok eser kazandırdım ülkemizin birçok noktasına. Ama Van, Şişli Öğretmenevi bu eserlerimin içerisinde en çok keyif aldığım baş tacı olarak düşündüğüm bir eserimiz" dedi.

3 DÖNEM BAŞKANLIK YAPTI

İlk kez 1999'da Şişli Belediye Başkanlığına seçilen Sarıgül, 3 dönem başkanlık yapmıştı. Sarıgül, 2014'te CHP'den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olmuş ve Kadir Topbaş'a kaybetmişti. (Van/DHA)

ÖNCEKİ HABER

Nilüfer'de 'Edebiyattan sinemaya Orhan Kemal' söyleşisi

SONRAKİ HABER

İZBAN'da grev yasağı sonrası zam teklifi düşürüldü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa