22 Kasım 2017 09:04
Son Düzenlenme Tarihi: 22 Kasım 2017 10:35

Adana'da rehine kurtarma operasyonu sona erdi

Adana'da 9 yıl hapis cezası nedeniyle aranan Fatih Kahya, ablası ve yeğenlerini rehin aldı. Kahya, operasyonla yakalandı.

Adana'da rehine kurtarma operasyonu sona erdi

Paylaş

Adana'da hakkında bulunan kesinleşmiş 9 yıl hapis cezası nedeniyle aranan Fatih Kahya (36), polisleri görünce eve girerek, ablası ve 2 yeğenini rehin aldı. Elinde tabanca olan Kahya, Özel Harekat ekipleri tarafından kuşatılan  2 katlı binanın 2'nci katına 2 saat sonra düzenlenen operasyonla yakalandı. Müdahale sırasında 1 polis, kolundan hafif yaralandı.

Asayiş Şube Müdürlüğü İnfaz Büro Amirliği polisleri, hakkında yakalama kararı olan Fatih Kahya'nın oturduğu merkez Seyhan ilçesi Kıyıboyu Caddesi'ndeki eve saat 07.00'de baskın yaptı. 9 yıl kesinleşmiş hapis cezasıyla aranan ve polislerin kapıda olduğunu anlayınca teslim olmayacağını söyleyen Fatih Kahya, evde bulunan ve isimleri açıklanmayan ablası ve 14-17 yaşlarındaki 2 yeğenini ruhsatsız tabancası ile rehin aldı.

Polisin, 'Teslim ol' çağrılarına olumsuz yanıt veren Kahya'nın ablası ve 2 yeğenini rehin tuttuğu 2 katlı evin çevresini Özel Harekat polisleri kuşattı. İkna çalışmasına karşın teslim olmayan Kahya'ya yönelik operasyon saat 09.00'da başlatıldı. Sokak giriş- çıkışının da kapatıldığı eve yaklaşan polisler, 5 metre yüksekliğindeki zırhlı bir aracın üzerinden rehinelerin bulunduğu evin balkonuna atladı. Daha sonra evin içine biber gazı atan polis, önce rehin tutulan anne ve 2 kız çocuğunu evin ana giriş kapısından çıkardı. Daha sonra polis, yakaladığı Fatih Kahya'yı, evin balkonundan zırhlı aracın üzerine indirdi. Gözaltına alınan Kahya, ambulansta bir süre tutulduktan sonra sorgulanmak üzere emniyet müdürlüğüne götürüldü. Gazdan etkilenen anne ve 2 kızı da ambulansla hastaneye götürüldü. Operasyon sırasında 1 polisin kolundan hafif yaralandığı belirtildi. (Adana/DHA)

ÖNCEKİ HABER

Gazetelerde 'Ne Var Ne Yok?' - 22 Kasım 2017

SONRAKİ HABER

Sudan’da eylemler sürüyor: Eczacılar başkentte greve başladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa