22 Kasım 2017 02:41
Son Düzenlenme Tarihi: 22 Kasım 2017 08:23

‘Türkiye’de darbe planladığımıza yönelik iddialar saçmalık' 

ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Heather Nauert Washington’un Türkiye’de darbe planladığı yolundaki iddiaları ‘saçmalık’ diye cevapladı.

‘Türkiye’de darbe planladığımıza yönelik iddialar saçmalık' 

Paylaş

ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Heather Nauert günlük basın brifinginde yaptığı açıklamada, Washington’un Türkiye’de darbe planladığı yolundaki iddiaları “saçmalık” diye niteledi.

Brifingde bir gazetecinin sorusunu yanıtlayan Nauert, "Biz Türkiye'den aynı hikayeyi daha önce de duyduk. Hepsi aynı hikaye. Önceki açıklamamı tekrarlayacağım. Bizim Türkiye'ye karşı bir darbe girişimi içerisinde olduğumuz iddiası saçmalık. Konuyla ilgili sorularınızı (ABD) Adalet Bakanlığı'na iletmenizi öneririm" diye konuştu.

Ülkeler arasındaki ilişkileri evliliklere benzeten Nauert, bu ilişkilerin zaman zaman iniş-çıkış yaşayabileceğini belirtti. Erdoğan'ın sözleriyle ilgili olarak Nauert, "Bazı kişiler daha sonra pişmanlık duyacakları sözler sarf ederler" yorumunu yaptı.

Sözcü, "Bir gün iyi, bir gün kötü olabilir. Biri bir şey söyleyebilir, sonra söylediğinden üzüntü duyabilir" dedi ve Türkiye için "bir NATO üyesi, Amerika'nın değerli bir müttefiki, ilişkilerimiz güçlü" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD'de tutuklu bulunan işadamı Reza Zarrab'ın İran'a yönelik ambargoyu delme suçlamasıyla yargılandığı davaya ilişkin, "Türkiye'ye kumpas davası" nitelemesini yapmıştı. (DIŞ HABERLER)
 

ÖNCEKİ HABER

Hindistan’ın Tripura bölgesinde polis bir gazeteciyi öldürdü

SONRAKİ HABER

Resmin tamamını görmek

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa