Ümit Özat yeniden Gençlerbirliği'nde

Ümit Özat yeniden Gençlerbirliği'nde

Gençlerbirliği, Süper Lig'in 3. haftası sonunda yollarını ayırdığı teknik direktör Ümit Özat'ı yeniden göreve getirdi.

Süper Lig ekiplerinden Gençlerbirliği'nin yeni teknik direktörü, sezonun başında takımı çalıştıran ve ligin 3'üncü haftasında Ankara ekibi ile yollarını ayıran Ümit Özat oldu.

Dün oynanan Süper Lig 12'nci hafta mücadelesinde kendi sahasında Kayserispor'a 2-1 mağlup olan Gençlerbirliği'nde yönetim kurulu teknik direktör Mesut Bakkal ile yolları ayırma kararı alırken, yeni teknik adam arayışlarına başlanmıştı. Gençlerbirliği yönetimi, yapılan görüşmeler neticesinde ligin 3'üncü haftasında yolların ayrıldığı Ümit Özat'ı tekrardan Gençlerbirliği Teknik Direktörlüğü görevine getirdi. Özat ile her konuda anlaşmaya varıldığı kaydedilirken, yakın dönemde resmi açıklamanın yapılacağı öğrenildi.

 

Kulüp başkanı Murat Cavcav, Mesut Bakkal'ın elinden geleni yaptığını belirterek, "Vakit kaybedemezdik, can derdindeyiz. Kendisinin de söylediği gibi bu transferleri o yapmadı. Biz de bu transferleri yapan Ümit Özat'ı yeniden göreve getirmeyi doğru bulduk." ifadelerini kullandı.

Kırmızı-siyahlı takım, sezona başladığı teknik direktör Ümit Özat'ın görevine 3. haftanın ardından son verip, Mesut Bakkal ile anlaşmıştı. 

Gençlerbirliği, Bakkal ile yolların ayrıldığı 12. hafta sonunda topladığı 8 puanla Süper Lig'in son sırasında yer alıyor. (SPOR SERVİSİ)

www.evrensel.net