20 Kasım 2017 20:11

Gazetecinin polis tarafından darbedilmesi protesto edildi

Zonguldak'ta bir gazetecinin polis tarafından darbedilmesi, basın emekçileri tarafından Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü önünde protesto edildi.

Gazetecinin polis tarafından darbedilmesi protesto edildi

Paylaş

Batuhan KARAMALAK
Zonguldak

Zonguldak’ta bir gazetecinin üniformalu polis tarafından darbedilmesi, Zonguldak’ta faaliyet gösteren basın emekçileri ve meslek örgütleri tarafından Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü önüne bırakılan kameralarla protesto edildi. 

İl EMNİYET MÜDÜRÜ: BİRKAÇ GAZETECİ DE BEN PATAKLAYACAĞIM

Darbedilen basın mensubunun saldırıdan sonra ulaştığı Zonguldak İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı'nın “Basın kartınız ve yeleğiniz yoktu. Yelek giymeniz lazım. Ayrıca birkaç gazeteciyi de ben pataklayacağım” sözleri basın emekçilerinin büyük tepkisini çekti.

Emniyet Müdürlüğü önünde fotoğraf makinelerini bırakan basın mensupları adına konuşan Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Derya Akbıyık, “Pusula Gazetesi Yazı İşleri Görevinde bulunan aynı zamanda bir haber ajansında da görev yapan bir akradaşımız geçtiğimiz günlerde bir saldırıya uğramıştı. Biz gazeteciler kamu görevi yapıyoruz. Vatandaşları bilgilendiriyoruz. Bu saldırının bir polis memurundan gelmesi bizleri derinden üzmüştür. Zaman zaman meslektaşlarımız saldırıya uğruyorlar. Zarar görüyoruz. Darp ediliyoruz. Emniyet bizi korumalıdır” dedi.

ÖNCEKİ HABER

Posco Assan’da işçi kıyımı devam ediyor!

SONRAKİ HABER

İzmir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu yeniden aday olmak istiyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa