20 Kasım 2017 18:25

‘Memur-Sen’i az zamma nasıl ikna ettiniz?’

CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’ya sordu: Memur-Sen’i az zamma nasıl ikna ettiniz?

Paylaş

TBMM Plan Bütçe Komisyonunda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bütçesinin görüşmeleri sırasında söz alan CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin; kamu emekçilerinin ücretlerine yapılan zammı hatırlatarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’ya şu soruyu yöneltti: “Memur-Sen’i az zamma nasıl ikna ettiniz?”

Hayati Tekin yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı: “Ağzı, burnu bağlı memuru paketleyip satan Memur-Sen’i nasıl bu kadar aza, yani 2018 ilk altı ayı için yüzde 4’e, ikinci altı ayı için yüzde 3.5’e; 2019’un ilk altı ayı için yüzde 4’e, ikinci altı ayı için yüzde 5’e nasıl ikna ettiniz, tebrik ediyorum. Haydi Memur-Sen 3 milyon insanı sattı, sizin vicdanınız bu anlaşmayı nasıl kabul etti? Bundan sonra Memur-Sen’e zam vereceğinize bence cuma iznini bir saate çıkartın, zam isteyen memura şükür duası dağıtın, itiraz edenlere sabır tespihi dağıtın, hiç itiraz etmeyenlere nazar boncuğu dağıtın.”

Memurdan, emekliden kesinti yapılarak diğer sosyal kesimlere 100’er 200’er lira dağıtarak oy avcılığı yapıldığını ifade eden Tekin, “Dolayısıyla dula, yetime, fakire yapılan bu ufak yardımlar da memurun ve işçinin sırtından çıkıyor. Seçim zamanı gelince 200 lira fark verip memurun, işçinin emeklinin de oylarını almaya çalışacaklardır. Oyun bu kadar basit” dedi. Bakan Jülide Sarıeroğlu ise zamların tatminkar olduğunu ima etti. (Ankara/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

'Taşerona güvenceli kadro verilsin'

SONRAKİ HABER

Türkiye'de Süryanilere yönelik operasyon İsveç Parlamentosu gündeminde

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...