Demre'de hortumun zararı 11,7 milyon lira

Antalya'nın Demre ilçesini vuran hortumun yol açtığı zararın bilançosu belirlendi: 11 milyon 734 bin 522 lira.

20 Kasım 2017 15:29
Paylaş

Antalya Demre'de 13 Kasım akşamı meydana gelen hortumda oluşan zararın büyüklüğü tespit edildi. Kaymakam Murat Uz tarafından oluşturulan, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdür vekili Ali Kıraslan başkanlığındaki 6 kişilik hasar tespit komisyonu çalışmalarını tamamladı.

387,1 DEKAR ZARAR GÖRDÜ

Hortumun en çok zarar verdiği Demre'ye bağlı Beymelek Mahallesi’nde 115 çiftçinin 274,8 dekar serası hortumdan kullanılmaz hale geldi. Kapaklı Mahallesi'nde 18 çiftçiye ait 53,3 dekar, Gürses Mahallesi’nde ise 3 çiftçiye ait 59 dekar sera hortumda zarar gördü. 3 mahalledeki 136 çiftçinin toplam 387,1 dekar serasının zarar gördüğü tespit edildi. 136 çiftçiden yalnız 10'unun serasının sigortalı olduğu belirtildi. Zararın parasal değeri ise 11 milyon 734 bin 522 lira 50 kuruş olarak belirlendi.

Kaymakam Murat Uz, hortum felaketi ardından halkın mağduriyetinin giderilmesi için Antalya Valiliği, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Demre Kaymakamlığı, Demre Belediyesi ve diğer kamu kurum ve kuruluşları olarak gerekli çalışmalar yapıldığını söyledi. Kaymakam Uz, şöyle konuştu:
“Konutu çok zarar gören bir aile, kiralık eve yerleştirildi. Az hasarlı konutlar belediye tarafından yapılan yardımlarla onarıldı. Ortakçı olan vatandaşımıza gerekli gıda, eşya ve parasal yardımlar yapıldı. Tespit edilen hasar miktarı Antalya Valiliğimize iletilecek.” (DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

'En az 6 bin kişilik troll grubunu kim finanse ediyor?'

SONRAKİ HABER

Toronto'da Evrensel ile dayanışma konseri düzenlenecek

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...