20 Kasım 2017 07:28
Son Düzenlenme Tarihi: 20 Kasım 2017 07:41

Suudi Arabistan: İran'ın saldırganlığına kayıtsız kalmayız

Kahire'deki toplantıda konuşan Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil el Cübeyir, 'ülkesinin İran'ın saldırganlığına kayıtsız kalmayacağını' söyledi.

Suudi Arabistan: İran'ın saldırganlığına kayıtsız kalmayız

Paylaş

Arap Birliği üyesi ülkelerin dışişleri bakanlarının Mısır'ın başkenti Kahire'deki olağanüstü toplantısında konuşan Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil el Cübeyir, "gerektiğinde ulusal güvenliklerini ve halklarını korumakta tereddüt etmeyeceklerini" söyledi.

BBC Türkçe'de yer alan haberde el Cübeyir'in, İran'ın "Arap dünyasına müdahalesini" kınadıklarını belirterek, "İran'ın saldırganlığına kayıtsız kalmayacağı" bildirildi.

Suudi Arabistan'a yakın bir isim olan Lübnan Başbakanı Saad Hariri 4 Kasım'da Riyad'da İran ve Hizbullah'ı suçlayıcı bir açıklama yaparak istifa etmiş, Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn Suudi Arabistan'ı Hariri'yi "rehin almakla" ve istifaya zorlamakla suçlamıştı.

TOPLANTI TALEBİ SUUDİ ARABİSTAN'DAN GELDİ

Arap Birliği Dışişleri Bakanlarının olağanüstü gündemle toplanmasını Suudi Arabistan istemişti.Bahreyn'in yanı sıra Birleşik Arap Emirlikleri ve Kuveyt de, Suudi Arabistan'ın talebine destek vermişti. Toplantıda İran'ın "sınır ihlalleri" ele alındı. (DIŞ HABERLER)

ÖNCEKİ HABER

WhatsApp'a bir Snapchat özelliği daha geliyor

SONRAKİ HABER

Adana'da su dolan işçi servisinde mahsur kalan 17 işçi kurtarıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa