19 Kasım 2017 14:25

Ehmedê Xanî anıtının ardından parktaki tabelası da yıkıldı

Ağrı’da Doğubayazıt'taki Ehmedê Xanî anıtı kayyım tarafından yıkılmıştı. Şimdi de parktaki tabelası yıkıldı.

Paylaş

Ağrı’da Doğubayazıt'ta kayyım tarafından Ehmedê Xanî anıtının yıkılması ardından şimdi de "Ahmed-i Hani Kültür Parkı"'nın girişinde bulunan tabela yerinden sökülerek zarar verildi. 
 
Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde türbesi bulunan Kürt düşünürlerinden Ehmedê Xanî’nin anıtı belediyeye atanan kayyım tarafından yıkılmıştı. Şimdi de ilçede bulunan “Ahmed-i Hani Kültür Parkı”nın girişinde bulunan tabela yerinden sökülerek yıkıldı. Yıkılan tabelanın demirlerinde de eğilmeler olduğu gözlendi. Tabelanın kim ya da kimler tarafından yerinden söküldüğü öğrenilemedi.
 
Ağrı’nın Doğubayazıt Belediyesi'ne atanan kayyım, Haziran ayında DBP’li belediye tarafından yaptırılan Ehmedê Xanî anıtını yıktırmış, daha sonra gelen tepkiler üzerine yaptığı açıklamada,  “Belediyemiz tarafından heykelin aynı şekilde yapımı için sipariş verilmiş olup en kısa zamanda yerine montajı yapılacaktır” denildi. Ancak aradan 6 ay geçmesine rağmen anıt tekrar yerine konulmadı. 
 
Tabelanın kim ya da kimler tarafından yerinden söküldüğü öğrenilemezken, geçtiğimiz günlerde belediye araçları ile parkta duvar örme işlemi yapıldığı belirtildi. (Ağrı/MA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Ayakları bağlanan kedi işkenceyle öldürüldü

SONRAKİ HABER

Doğu Anadolu Bölgesi için buzlanma ve don uyarısı yapıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa