17 Kasım 2017 20:00

İngiltere'de uçak ve helikopter havada çarpıştı

İngiltere'nin Buckinghamshire bölgesinde bir uçak ile helikopter çarpıştı. Olay yerine çok sayıda sağlık ekibi sevk edildi.

Paylaş

İngiltere'nin Buckinghamshire bölgesinde bir uçak ile helikopter çarpıştı. Çarpışma sonrası ölen ya da yaralananlara ilişkin bir bilgi verilmedi.

Bölgeden görgü tanıklarının verdikleri bilgilere göre, olay yerine çok sayıda sağlık ekibi sevk edildi.

İngiliz gazetelerinin haberlerine göre, Buckinghamshire'daki tarihi Waddesdon Malikanesi'nin yakınlarında meydana gelen çarpışmada büyük bir patlama sesi duyuldu.

Polis, yerel saatle 12:00 sıralarında meydana gelen çarpışmada, her ikisinin de sivil olduğu belirtilen uçak ve helikopterin düştüğünü, sağlık ve kurtarma ekiplerinin de çarpışmanın hemen ardından bölgeye ulaştığını açıkladı.

BBC'ye konuşan bir polis yetkilisi de, olay yerinin yakınlarındaki Aylesbury, Haddenham, Oxfordshire and Berkshire kasabalarından yangın, sağlık ve kurtarma ekiplerinin bölgeye ulaştığını, önceliğin yaşamların kurtarılması olduğunu söyledi.

Habere göre, uçak ve helikopter, olay yerine 32 kilometre uzaklıktaki, daha çok eğitim uçuşları için kullanılan Wycombe Hava Alanı'ndan havalandı. (DIŞ HABERLER)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Deniz Baykal'ın sağlık durumuna ilişkin açıklama: Gayet iyi

SONRAKİ HABER

Çin'de yeni koronavirüs salgınını büyüyor: Etkilenen kişi sayısı 639'a yükseldi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...