17 Kasım 2017 15:30
Son Düzenlenme Tarihi: 17 Kasım 2017 15:32

Real işçileri alacaklılar toplantısına müdahil oldu

Real Hipermarket’in iflasını açıklamasıyla mağdur olan işçiler, 3’üncü İcra Dairesinde gerçekleştirilecek olan alacaklılar toplantısına müdahil oldu.

Real işçileri alacaklılar toplantısına müdahil oldu

Paylaş

Real Hipermarket’in iflasını açıklamasının ardından haklarını alamayan işçileri, iflas masasına müdahillik başvurusunda bulundu.

Kartal Adliyesinde bulunan Anadolu 3. İcra Dairesinde gerçekleştirilecek olan alacaklılar toplantısı öncesi işçiler adliye önünde açıklama yaptı. "Haklarımızı gasp ettirmeyeceğiz", "Hileli iflasa, haklarımızın gasp edilmesine sarı sendikacılığa karşı direniyoruz, mücadele ediyoruz, kazacağız" pankartları açan işçiler, "Kayyum dediler hakkımızı yediler", "işçilerin birliği sermeyeyi yenecek" dövizleri taşıdı. Eylem boyunca sık sık "Davamız ekmek davası", "İşçilerin birliği sermayeyi yenecek" sloganları atıldı. İşçiler üyesi oldukları sendika olan Türk-İş'e bağlı Tezkoop-İş'in kendilerine sahip çıkmadığını belirterek, protesto amaçlı sarı balon ve sarı kartlar taşıdı. Real Market işvereni Hacı Beğendik'in iflas etmediği villasında ve son model arabası ile gezmeye devam ettiğini vurgulayan işçiler, haklarını istedi. 

'İFLAS HİLELİDİR'

Eylemde söz alan Real Hipermarket işçisi Ahmet Fazıl Şahin, aylardır hakları için eylemde olduklarını hatırlattı. Şahin, "Eylemlerimiz zaferle sonuçlanıncaya kadar ve haklarımızı alana kadar Metro ile Beğendik'in tüm mağazalarında eylemlerimiz sürecek. İşçi arkadaşlarımız aylardır evlerine ekmek götüremiyor. Bizim davamız ekmek davasıdır. 15 yıl, 17 yıl işçiler ömürlerini burada çürüttü. Şimdi sonuç ise açlık. Biz de bugün burada iflasın hileli olduğunu beyan etmek için buradayız. İflas olacaksa dahi ilk alacaklı işçilerdir ve tüm haklarımızı alana kadar mücadelemiz sürecek" diye konuştu. 
 
Eylem işçilerin seçtiği temsilcinin toplantıya katılması ile son buldu. (İstanbul/MA)
 

ÖNCEKİ HABER

‘Evrim tartışmalı bir konu değil, bir gerçekliktir’

SONRAKİ HABER

Iğdır'da hayali seçmen vakası: Polis lojmanlarına 375 kişi kaydırıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa