16 Kasım 2017 17:41

Gazeteci Mehmet Güleş’e kelepçeli muayene

Tutuklu gazeteci Mehmet Güleş, gönderdiği mektubunda kelepçeli muayene dayatması nedeniyle hastaneden geri çevrildiğini aktardı. 

Paylaş

Elazığ'da yaptığı haberler gerekçe gösterilerek tutuklanan dihaber Muhabiri Mehmet Güleş’in tedavisi yapılmıyor. Elazığ 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 3 Mayıs 2017’de 9 yıl 4 ay 15 gün hapis cezası verilen Güleş, gönderdiği mektubunda kelepçeli muayene dayatması nedeniyle hastaneden geri çevrildiğini aktardı. 

Yaşadığı diş rahatsızlığı nedeniyle 2 defa sevk edildiği hastanede aynı muameleyle karşılaştığını anlatan Güleş’in, “Götürüldüğüm hastanedeki doktor kelepçelerimi çözmeden muayene etmeye kalkıştı. Ben muayene etmesi için kelepçelerimi çözmesini istedim. Doktor ise bu şekilde tedavi etmekte ısrarcı davrandı. Doktor hakkında suç duyurusunda bulundum. İkinci kez 10 Ağustos’ta sevki yapılmasına rağmen 26 Ekim’de hastaneye götürüldüğünü belirten Güleş, “Aynı durumla karşılaştım ve yine muayene olmadan geri gönderildim. Bu defa da suç duyurusunda bulundum ama...” diye aktardı. (Elazığ/MA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

İsveç Polisi beyaz geyiği vurma kararını geri aldı

SONRAKİ HABER

İntihar eden Mehmet Keleş'in arabasında Ece Alça öldürülmüş olarak bulundu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa