Gazeteci Mehmet Güleş’e kelepçeli muayene

Gazeteci Mehmet Güleş’e kelepçeli muayene

Tutuklu gazeteci Mehmet Güleş, gönderdiği mektubunda kelepçeli muayene dayatması nedeniyle hastaneden geri çevrildiğini aktardı. 

Elazığ'da yaptığı haberler gerekçe gösterilerek tutuklanan dihaber Muhabiri Mehmet Güleş’in tedavisi yapılmıyor. Elazığ 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 3 Mayıs 2017’de 9 yıl 4 ay 15 gün hapis cezası verilen Güleş, gönderdiği mektubunda kelepçeli muayene dayatması nedeniyle hastaneden geri çevrildiğini aktardı. 

Yaşadığı diş rahatsızlığı nedeniyle 2 defa sevk edildiği hastanede aynı muameleyle karşılaştığını anlatan Güleş’in, “Götürüldüğüm hastanedeki doktor kelepçelerimi çözmeden muayene etmeye kalkıştı. Ben muayene etmesi için kelepçelerimi çözmesini istedim. Doktor ise bu şekilde tedavi etmekte ısrarcı davrandı. Doktor hakkında suç duyurusunda bulundum. İkinci kez 10 Ağustos’ta sevki yapılmasına rağmen 26 Ekim’de hastaneye götürüldüğünü belirten Güleş, “Aynı durumla karşılaştım ve yine muayene olmadan geri gönderildim. Bu defa da suç duyurusunda bulundum ama...” diye aktardı. (Elazığ/MA)

www.evrensel.net
ETİKETLER Mehmet Güleş