16 Kasım 2017 15:27

KYK burs ve kredi sonuçları açıklandı

Binlerce üniversite öğrencisinin bir süredir büyük heyecanla beklediği KYK burs sonuçları açıklandı.

KYK burs ve kredi sonuçları açıklandı

Paylaş

Kredi ve Yurtlar Kurumu'ndan yapılacak sonuç açıklamasını bekleyen öğrencilerin bekleyişi sona erdi ve KYK burs sonuçları açıklandı. Peki KYK burs sonuçları nasıl öğrenilir? KYK burs sonuçları sorgulama nasıl yapılır? İşte KYK burs sonuçları ve detaylar.

KYK BURS SONUÇLARI

Üniversite öğrencilerinin eğitimlerinde kullanabilmesi için her yıl KYK tarafından binlerce üniversite öğrencisine verilen KYK bursu için başvurular geçtiğimiz haftalarda tamamlandı. haberturk.com'un haberine göre Uzunca bir süredir beklenen KYK burs sonuçları, an itibarıyla açıklandı. Öğrenciler, sonuçları KYK'nın sonuç ekranı üzerinden T.C. Kimlik Numarası, Cilt No, Aile Sıra No ve Sıra No girişi yaparak öğrenebilecekler.

BURS VE KREDİ ÖDEMELERİ NE ZAMAN YAPILIR?

Burs ve kredi ödemeleri, normal eğitim süresi boyunca aylık olarak yapılır. Ödemeler, Ziraat Bankası aracılığı ile gerçekleştirilir. İlk defa burs ve kredi alacak öğrencilere Ocak ayı itibariyle ödeme yapılacak. Ödemeler, öğrencilerin T.C. kimlik numarasının son hanesine göre farklı günlerde yapılır. T.C. kimlik numarasının son hanesi;

‘'2'' olanlar ayın 7'sinde,
‘'4'' olanlar ayın 8'inde,
‘'6'' olanlar ayın 9'unda
‘'8'' olanlar da ayın 10'unda burs ve kredilerini alabilirler. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Kılıçdaroğlu: Öğretim üyesi olmayan eczacılık fakültesi var

SONRAKİ HABER

İngiltere'de yasalardaki aile içi şiddet tanımı genişletiliyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa