FIFA, Romelu Lukaku'nun rekorunu tanımadı

FIFA, Romelu Lukaku'nun rekorunu tanımadı

Manchester United'ın yıldızı Romelu Lukaku'nun, Belçika-Japonya maçında attığı gol, Belçika Milli Takımı'nın en golcü oyuncusu unvanına yetmedi.

Belçika Milli Takımı'nın yıldız forveti Romelu Lukaku, Japonya maçına 30 golle çıkmış ve bu karşılaşmanın tek golünü atarak rekor kırmıştı. 31 golle Belçika Milli Takımı'nın en golcü oyuncusu olmuştu. Belçika medyası, hatta Belçika Futbol Federasyonu da böyle açıklama yaptı. 

Ancak FIFA kayıtlarına göre Lukaku'nun 31 değil, 28 golü vardı. Dolayısıyla rekor da kırmamıştı. Bu farkın sebebi kayıtlar incelenince anlaşıldı.

NTV Spor'dan aktarılan haberde, Lukaku'nun 26 Mayıs 2014'te Genk'te oynanan Belçika-Lüksemburg maçında attığı üç gol kayıtlarda görünmüyordu. Çünkü 5-1 kazanan Belçika o karşılaşmada kurallar 6 değişikliğe izin verirken 7 değişiklik yapmıştı. Bu nedenle FIFA maçı oynanmamış saymış, skoru ve golleri kayıtlardan çıkarmıştı.

Dolayısıyla FIFA kayıtlarına göre 28 golü bulunan Lukaku'nun rekor için gelecek yıl Mart ayında oynanacak özel maçları beklemesi gerekiyor. (SPOR SERVİSİ)

 

Son Düzenlenme Tarihi: 16 Kasım 2017 15:14
www.evrensel.net