03 Ağustos 2012 18:53

İran’dan Venedik Film Festivali’ne boykot

İran, bu yıl 29 Ağustos-8 Eylül arası 69’uncusu düzenlenecek olan Venedik Film Festivali’ni Avrupa Birliğinin yaptırımlarından dolayı boykot edebilir.Tehran Times’ın haberine göre, Kültür Bakanlığı Denetleme ve Değerlendirme Ofisi Direktörü Alireza Sajjadpur’un düzenlediği basın toplantısında, “Avrupa Bir

İran’dan Venedik Film Festivali’ne boykot
Paylaş

Tehran Times’ın haberine göre, Kültür Bakanlığı Denetleme ve Değerlendirme Ofisi Direktörü Alireza Sajjadpur’un düzenlediği basın toplantısında, “Avrupa Birliğinin İran’a uyguladığı ağır yaptırımlar yüzünden festivali boykot etmeyi düşünüyoruz” açıklamasında bulundu.
Festivalin programına göre, yönetmeni Kianoush Ayyari olan “Khanéh Pedarı” (The Paternal House) adlı film festivalin dünya sineması kategorisindeki galası gerçekleşecek tek İran filmi. Sajjadpur, festival programının yayınlanmasının hemen ardından basın toplantısını gerçekleştirdi.
Sajjadpur’un başkanlığındaki Kültür Bakanlığı Denetleme ve Değerlendirme Ofisi, filmin yayınlanabilmesi için Yönetmen Ayyari’den bazı sahnelerin çıkarılmasını istedi.
29 Ağustos- 8 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek festivalde, İran asıllı ABD’li yönetmen Ramin Bahrani’nin ‘At Any Price’ adlı filmi uluslararası alanda yarışacak. Aynı zamanda Masud Bakhsh’ın ilk filmi ‘A Respectable Family’nin de gösterimi gerçekleşecek. (KÜLTÜR SERVİSİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Mamak’ta taşlar çocukların ellerinde sanata dönüşüyor…

SONRAKİ HABER

Japon Kuklası yeniden buluşuyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...