15 Kasım 2017 17:22

Bursa'da metro ve tramvayda indirim 25 Kasım'da başlıyor

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, raylı sistemlerde indirimli tarifenin 25 Kasım’dan itibaren uygulamaya konulacağını açıkladı.

Paylaş

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, raylı sistemlerde indirimli tarifenin 25 Kasım’dan itibaren uygulamaya konulacağını açıkladı.

Burulaş’ın yeni Genel Müdürü Mehmet Kürşat Çapar’ın da hazır bulunduğu yönetim kurulu toplantısında konuşan Başkan Aktaş, metro ve tramvayda yapılacak indirim oranını 24 Kasım’daki Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında kararlaştıracaklarını belirterek, "İndirimli tarifeyi 25 Kasım günü uygulamaya başlayacağız. Şu an itibariyle bir oran veremiyorum, ama öğrencilerde biraz daha opsiyonel olmak istiyoruz. Öğrenci kardeşlerimizin imkanlarını ve ailelerinin durumlarını düşünerek, bu oranın biraz daha fazla olmasını arzu ediyoruz. İnşallah UKOME’nin alacağı son kararla beraber 25 Kasım’dan itibaren yeni fiyatlarla raylı sistemlerde taşımayı gerçekleştireceğiz” dedi.

'HAVACILIKTA CİDDİ ZARAR VAR'

Burulaş’ın tüm hizmet alanlarını büyük bir titizlikle incelediklerini kaydeden Başkan Aktaş, Burulaş Havacılık’ta yolcu sayılarının ciddi oranlarda düştüğünü ve ciddi zararlar oluştuğunu belirtti. Başkan Aktaş, “Zaten Büyükşehir Belediyesi ve Burulaş olarak taşıma iznimizin de olmaması asabiyle bu konu; yapılacak son düzenlemelerle araştırmalarla tekrar irdelenecek ve kamuoyuna bununla alakalı en kısa zamanda açıklama gerçekleştireceğiz. Birde Burulaş Travel olarak seyahat hizmetleriyle alakalı bir birimimiz var. Fakat aktivite ve faaliyetimiz yok denecek kadar düşük. Bununla alakalı konunun sonlandırılması noktasında kararlar aldık” diye konuştu. (DHA)
 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Antalya'da kadınlar sığınaksız bir dünya talep ettiler

SONRAKİ HABER

Kadıköy'de bir kişi, eşi ve annesini silahla vurarak öldürdü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...