15 Kasım 2017 16:57

‘Hariri’nin gözaltında  tutulduğunu varsayıyoruz’

Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Aun, Harriri'nin Viyana Anlaşmasına aykırı olarak gözaltında tutulduğunu varsaydıklarını açıkladı.

‘Hariri’nin gözaltında  tutulduğunu varsayıyoruz’

Paylaş

Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Aun’dan Suudi Arabistan'da istifa eden Lübnan Başbakanı Saad Hariri hakkında yeni bir açıklama geldi. Aun resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Hiçbir şey Başbakan Hariri’nin 12 gündür dönmemesini haklı göstermez. O nedenle onun Viyana Anlaşmasına aykırı olarak gözaltında tutulduğunu varsayıyoruz” dedi.  Yurtdışından yapılan istifayı kabul edemeyeceğini de belirten Aun, “Hariri’nin dönüşü için uzun süre bekleyemeyiz, devletin işleyişini durduramayız” dedi.

Hariri önceki gün Twitter'dan yaptığı açıklamada Lübnan halkına itidal çağrısı yaparak, 2 gün içinde Lübnan'a döneceğini ileri sürmüştü. 

Hariri, Suudi Arabistan’dan yaptığı 4 Kasım’daki açıklamasında da kendisine yönelik suikast tehdidi olduğunu savunarak istifa kararı aldığını belirtmiş, İran ve Lübnan Hizbullah’ının Lübnan'ı ve bölgeyi istikrarsızlaştırmaya çalıştığını savunmuştu. (DIŞ HABERLER)
 

ÖNCEKİ HABER

AKP’nin Zerrin Güngör başvurusuna ret

SONRAKİ HABER

Aziz Kocaoğlu'ndan CHP merkez yönetimine adaylık mektubu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa