15 Kasım 2017 14:52
Son Güncellenme Tarihi: 16 Kasım 2017 10:36

Çin'de hırsızlıkla suçlanan ABD'li basketbolcular serbest

UCLA'in Çin'deki kampı sırasında bir mağazada hırsızlık yaptıkları gerekçesiyle gözaltına alınan 3 üniversite öğrencisi basketbolcu serbest bırakıldı.

Paylaş

Çin'de lüks bir mağazada hırsızlık yaptıkları için gözaltına alınan 3 ABD'li üniversite öğrencisi basketbolcu serbest bırakıldı.

NCAA'de UCLA forması giyen ve aralarında NBA oyuncusu Lonzo Ball'un kardeşi LiAngelo Ball'la(fotoğraftaki) birlikte Cody Riley ve Jalen Hill'in de bulunduğu basketbolcular geçtiğimiz hafta Şanghay'daki Louis Vuitton dükkanında hırsızlık yaptıkları şüphesiyle gözaltına alınmıştı.

ABD Başkanı Donald Trump'ın geçtiğimiz haftaki Asya turu sırasında konuyu Çin lideri Şi Cinping'e açtığı belirtilmişti. Trump, “Yaptıkları şey çok talihsiz, üçü de uzun hapis cezalarına çarptırılabilir ama Şi Cinping'in yaklaşımı harikaydı” demişti.

UCLA Şansölyesi Gene Block, oyuncuların serbest bırakılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

3 OYUNCU KADRO DIŞI

Los Angeles’a dönen 3 genç ise basın toplantısı düzenleyerek suçu işlediklerini kabul etti ve özür diledi. Oyuncular, Trump’a teşekkür ederken UCLA tarafından süresiz olarak kadro dışı bırakıldı.

LiAngelo Ball, “Hepimiz genciz ama bu, böylesi aptalca bir hata için mazeret olamaz. Dersimi aldım bir daha asla böyle bir şey olmayacak” derken Cody Riley “Okulumuzu ve onun da ötesinde ülkemizi hayal kırıklığına uğrattığımız için üzgünüm” ifadesini kullandı. Jalen Hill ise “Yaptığım şey çok aptalcaydı ama ben böyle biri değilim” şeklinde konuştu.

NCAA'de UCLA Bruins'in de dahil olduğu Pac-12 Ligi Başkanı Larry Scott ise basketbolcuların serbest bırakılması nedeniyle Başkan Donald Trump'a teşekkür etti. (SPOR SERVİSİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Antalya Gazipaşa'da MHP'den 150 istifa

SONRAKİ HABER

İntihar eden Mehmet Keleş'in arabasında Ece Alça öldürülmüş olarak bulundu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa