15 Kasım 2017 01:54

Hindistan'da Ivanka Trump görmesin diye evsizler toplatıldı!

Donald Trump'ın kızı Ivanka Trump'ın Hindistan'a yapacağı ziyaret öncesi ülkedeki yüzlerce evsiz, zorla rehabilitasyon merkezlerine kapatıldı.

Paylaş

ABD Başkanı Donald Trump'ın kızı Ivanka Trump'ın Hindistan'a yapacağı ziyaret öncesi, ülkede "imaj çalışması" başlatıldı. 

Ülkenin güneyinde bulunan Haydarabad kentinde yüzlerce evsiz ve muhtaç güvenlik görevlileri tarafından zorla rehabilitasyon merkezlerine kapatıldı.

The Washington Post'un Indian Express'ten aktardığı habere göre, yaklaşık 400 evsiz ve muhtaç toplanarak Chanchalguda Hapisanesi'nde bulunan merkeze gönderildi.

Polisin, "konuklarını etkilemek için" yaklaşık 6 bin evsizi sokaklardan toplama planı yaptığı belirtildi. Ayrıca şehirde Ocak ayının ilk haftasına kadar dilenmek yasaklandı.

Express'e konuşan bir yetkili, "Bazı dilenciler, onların istedikleri yerde yaşama özgürlüklerini ellerinden aldığımızı söyledi. Ancak onlara bunu onların iyiliği için yaptığımızı ve onlara iyi bakılacak rehabilitasyon merkezlerine yerleştirdiğimizi söyledik" ifadlerini kullandı.

İvanka Trump'ın ziyareti nedeniyle toplanan evsizler
Evsiz ve muhtaçlar zorla Chanchalguda Hapisanesi'nde bulunan merkeze gönderildi

Yetkililer ABC News'e yaptıkları açıklamada ise, Trump'ın Hindistan'ın güzel yüzünü görmesini istediklerini söyledi.

Ivanka Trump'ın 28 Kasım'da başlayacak ve üç gün sürecek Global Girişimcilik Zirvesi'nde ABD heyetine liderlik etmesi bekleniyor. (DIŞ HABERLER)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Trump'ın oğlu, Wikileaks'le yaptığı yazışmaları yayınladı

SONRAKİ HABER

Servis minibüsünün altında kalan 4 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa