14 Kasım 2017 23:06
Son Düzenlenme Tarihi: 15 Kasım 2017 00:31

Ankara Belediyesinde bazı daire başkanlıkları kapatıldı

Dün bürokratların istifasının kabul edildiği Ankara Büyükşehir Belediyesinde bugün de 6 daire başkanlığı ve bazı şube müdürlükleri kapatıldı. 

Ankara Belediyesinde bazı daire başkanlıkları kapatıldı

Paylaş

İstifaya zorlanan Melih Gökçek'ten boşalan koltuğa oturan Mustafa Tuna’nın, belediyeyi yeniden yapılandırma süreci devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde bürokratların, genel müdürlerin ve belediyeye bağlı şirketlerin yönetim kurulu üyelerinin istifası istenmiş ve dün 6 bürokrat istifasını sunmuştu. Belediyede bugün de bazı daire başkanlıkları ve şube müdürlükleri kapatıldı.

Hürriyet gazetesinden Murat Yılmaz’ın haberine göre, Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi akşam saatlerinde toplandı. Oy birliğiyle alınan kararla; Projeler Dairesi Başkanlığı, Belediyeler Muhtarlıklar ve Sivil Toplum Kuruluşları Dairesi Başkanlığı, Araştırma Tanıtım ve Belediye İçi Ulaşım Hizmetleri Dairesi Başkanlığı ile EGO Genel Müdürlüğü’ne bağlı Kalite ve Kurumsal Gelişim Dairesi Başkanlığı, Satınalma Dairesi Başkanlığı ve Abone İşleri Dairesi Başkanlığı kapatıldı.

Bu başkanlıkların başındaki daire başkanlarının kadroları iptal edilirken çok sayıda şube müdürlüğünün de görevine son verildi. Daire başkanlıklarıyla kapatılan şube müdürlüklerindeki çalışan personel de farklı birimlere devredildi.

CHP'Lİ MECLİS ÜYESİ: 'DAİRE BAŞKANLIKLARI NEDEN KAPATILIYOR?'

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde daire başkanlıklarının iptal edilmesine ilişkin Başkanlık Yazısı görüşülürken CHP’li Meclis Üyesi Mehmet Emin Tırpancı “Bu daire başkanlıkları neden kapatılıyor” diye sordu.

Oturumu yöneten Meclis Başkanvekili Ali İhsan Ölmez ise “Melih Bey döneminde ihdas edilen daire başkanlıklarından üçünün kapatılma kararı alındı. Yeni belediye başkanına bir tasarruf hakkı verelim” yanıtını verdi. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Freedom House: Türkiye internet özgürlüğünde geriledi

SONRAKİ HABER

Iğdır'da hayali seçmen vakası: Polis lojmanlarına 375 kişi kaydırıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa