14 Kasım 2017 08:02

Björk'ün albümünü alanlar kripto para kazanacak

İzlandalı müzisyen Björk, yeni albümü için kripto para birimi Audiocoins ile anlaştı. Albümü satın alanlar 100 Audiocoins kazanacak.

Björk'ün albümünü alanlar kripto para kazanacak

Paylaş

Dijital para olarak da bilinen kripto para, gün geçtikçe hayatımızda daha fazla yer tutuyor. Ani yükseliş ve düşüşleri nedeniyle borsada oldukça fazla rağbet gören ve 2007'den bu yana değerleri yüzlerce kat artan kripto palardan en çok bilinenler Bitcoin ve Ethereum. Bilinirliğini artırmak isteyen kripto para birimlerinden Audiocoins ise İzlandalı şarkıcı ve yapımcı Björk ile ortak bir çalışmaya imza attı. Björk'ün yeni albümünü satın alanlar, daha önce benzeri görülmemiş biçimde 100 Audiocoins kazanacak.

Kendine özgü tarzı ve deneysel müzikal çalışmalarıyla adından sıkça söz ettiren Björk, aynı zamanda teknolojiyi de yakından takip ediyor ve kullanıyor. Geçtiğimiz yıllarda kendi sanal gerçeklik uygulamasını kullanıcılara sunan sanatçı, yeni albümü için oldukça ses getiren bir yöneme başvurdu. 

İngiliz girişim Blockpool ile ortaklık kuran şarkıcı, yeni albümünü alanlara kripto para veriyor. Gelecek Utopia albümü için yapılan bu çalışma, Audiocoins etrafında toplanıyor. Müzik endüstrisi için hazırlanan bu kripto para birimi, iki yıldır sektörde bulunuyor. Tanesi 0,19 dolar değerinde olan 100 Audiocoins ile gelecek Utopia albümü, bu noktada bir ilke imza atıyor.

Müzikseverler ayrıca sanatçının diğer platformlarını kullanarak ya da konserlerine giderek daha fazla dijital para kazanabiliyor.

Bu anlaşma ile Audiocoins para biriminin popülerliğinin artırılmasının amaçlandığı konuşuluyor. İleride benzer kampanyaların yapılabileceği de gündemde dedikodular arasında.

Utopia albümü 24 Kasım tarihinde çıkıcak. (DIŞ HABERLER)

ÖNCEKİ HABER

AKP Hükümetinin ‘nitelikli okul’dan kastı imam hatiplermiş

SONRAKİ HABER

Iğdır'da hayali seçmen vakası: Polis lojmanlarına 375 kişi kaydırıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa