14 Kasım 2017 07:21

Baba Bush'a cinsel istismar suçlaması

Time dergisine konuşan Rosyln Corrigan, 16 yaşındayken ABD'nin eski başkanı George HW Bush tarafından taciz edildiğini söyledi.

Paylaş

ABD'de yayınlanan Time dergisine konuşan Rosyln Corrigan, ABD'nin eski başkanı George W Bush'un babası, George HW Bush'un 2003'te kendisini taciz ettiğini söyledi.

Corrigan tacizin babasının da aralarında bulunduğu CIA çalışanları ile baba Bush'un Teksas'ta gerçekleştirdiği toplantı sırasında yaşandığını anlattı. Annesiyle birlikte fotoğraf çekimi için Bush'un yanında poz verdiklerini anlatan Corrigan, "Tam fotoğraf çekimi sırasında elini belimden aşağı kaydırdı ve kalçamı sıktı. Fotoğrafta da görülebileceği gibi ağzım açık kalmıştı." dedi.

BBC Tükçe'de yer alan habere göre taciz anında hissettiklerini "Tam anlamıyla dehşete kapılmıştım… Hiçbir şey yapamadım. Sadece bir çocuktum." sözleriyle ifade eden Corrigan sözlerine şöyle devam etti: "Bir genç kız, eski ABD başkanına ne diyebilirdi ki? 'Hey dostum bana öyle dokunamazsın' mı diyecektim?"

Baba Bush, söz konusu fotoğrafın çekildiği tarihte 79 yaşındaydı.

İLK SUÇLAMA BU DEĞİL

Bu suçlama, baba Bush'a bugüne kadar yöneltilen altıncı cinsel taciz suçlaması. Baba Bush'un bir sözcüsü, eski ABD Başkanının "bazı kadınlara uygunsuz biçimde dokunduğunu" doğrulamıştı.

Konuya ilişkin BBC'ye konuşan sözcü Jim McGrath, "Kimseye bilinçli bir şekilde acı yaşatmak istemiyordu. Fotoğraf çekimi sırasında incittiği herkesten özür diliyor" dedi.

Ekim ayında da birçok kadın, fotoğraf çekimleri esnasında baba Bush'un benzer davranışlar sergilediğini söylemiş ve hikâyelerini basınla paylaşmıştı.

Bush'un sözcüsü McGrath ise "Bush zaman zaman kadınların kalçalarına dokunurdu. Bunu iyi niyetli bir davranış olarak yaptığını düşünürdü." dedi.

'BU BUNAK YAŞLI ADAM TAKTİKLERİ TAMAMEN YALAN'

George HW Bush
Christina Baker Kline (solda) kocasıyla birlikte baba Bush'un yanında poz verirken tacize uğradığını söylemişti

McGrath ayrıca baba Bush'un tekerlekli sandalye kullandığı için fotoğraf çekimlerinde yanında duran kişilerin bellerinin alt kısmını kavrayabildiğini ifade etti. Ancak fotoğrafta baba Bush'un ayakta durduğu görülüyor.

Rosyln Corrigan ise 'tekerlekli sandalye mazeretinin' kendisini öfkelendirdiğini söyleyerek "Bu bunak, yaşlı adam taktikleri tamamen yalan… Bana 'Adam yaşlı. Ne yaptığını bilmiyor' dediklerinde kontrolümü kaybedip ağlamaya başlıyorum." dedi. (DIŞ HABERLER)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Paradise Belgeleri: Kapitalist yağmada Burkina Faso örneği

SONRAKİ HABER

Urfa'daki 20. Zırhlı Tugay Komutanlığında patlama: 5 asker yaralandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa