Müdür yardımcısının darbettiği öğrenci: Artık dayanamıyorum

Çorlu İmam Hatip Ortaokulunda Müdür Yardımcısı Abdullah Nuri Yeşildal tarafından darbedilen 8. sınıf öğrencisi Evrensel'e konuştu.

13 Kasım 2017 16:20
Son Düzenlenme Tarihi: 16 Kasım 2017 15:57
Paylaş

Eylem NAZLIER
Meryem KOÇER
İstanbul

Çorlu İmam Hatip Ortaokulunda 8. sınıf öğrencisi M.E.A okul müdür yardımcısı olan Abdullah Nuri Yeşildal tarafından darbedildi. Olay, küçük çocuğun okulun yakınında bulunan bir büfe sahibine yaşadıklarını anlatması ile ortaya çıktı.

Geçtiğimiz Perşembe günü yaşanan olayda, 13 yaşındaki 8. sınıf öğrencisi M.E.A okul müdür yardımcısı Abdullah Nuri Yeşildal tarafından darbedildi. Darbedilen çocuk okulun yakınındaki büfe sahibine sığındı. Büfe sahibi Sediye Selçuk’a olayı anlatan küçük çocuk, ‘Artık dayanamıyorum, ne olursa olsun polisi arar mısın’ dedi.  Aynı okulda okuyan diğer öğrenciler de, okulda çoğu öğrenciye şiddet uygulandığını iddia etti.

‘YALVARMASINA RAĞMEN DÖVMEYE DEVAM ETMİŞ’

Evrensel’e konuşan Selçuk, “Büfem okul civarında olduğu için okula gidip gelen çocuklar sürekli uğrar. O gün dedarbedilen çocuk, öğle saatlerinde geldi. Yüzünü görür görmez ‘kiminle kavga ettin sen?’ dedim. O da ‘Abla Abdullah hoca dövdü’ dedi. Yalvarmasına rağmen çocuğu dövmeye devam etmiş.  Boynunda kızarıklık ve kafasında da 3 tane şişlik vardı. Durumu kötü olduğu için oturtup su verdim. Abdullah hocanın sürekli öğrencileri darbettiği çocukların ondan korktuğunu söyledi.  ‘Abla artık dayanamıyorum ne olacaksa olsun, polisi arar mısın’ dedi. Ben de polisi aradım. Polis geldi ve öğrenciyi götürdü. Çocuğun durumu kötüydü” diye konuştu. 

Okulda sadece müdür odasında kamera olmadığını söyleyen Selçuk, “Öğrencileri müdür odasında dövüyorlarmış. Bu çocuğu da orada dövmüş. Hem de kapısına başka bir öğrenci yerleştirmişler. Kimse kapıya gelmesin diye. İki yıldır burada büfe işletiyorum. Öğrencilerle çok fazla iç içeyim. Birçok öğrencinin adı geçen müdür yardımcısının sürekli şiddet uyguladığını ve ondan çok korktuklarını anlatmıştı. Birebir böyle bir olayla da karşılaşınca bunun ortaya çıkması için elimden geleni yapmaya çalıştım” ifadelerini kullandı.

‘KONUŞURSAM OKULUN ADI KARALANIR’

Evrensel’in ulaştığı çocuğun babası Yusuf A., darp olayını kabul ederken, olayın adli mercilere yansıdığını dile getirerek,  imam hatip okullarının karalanacağı endişesi ile konuşmama kararı aldığını söyledi. Görüntüler üzerine bilgi almak için aradığımız Çorlu İmam Hatip Ortaokulu ise telefonlara yanıt vermedi.

‘SİZİN HAKKINIZDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ’

Olayı sosyal medya hesabı üzerinden duyuran büfe sahibinin kızı, okulun bir diğer müdür yardımcısı tarafından tehdit edildi. Paylaşımın altına okulun bir diğer müdür yardımcısı tarafından, “Ben de bu okulun müdür yardımcılarındanım. Olayla ilgili emniyet ve Adliyeye bilgi verdik. Sizin bu şekilde sosyal medyada okulun adını vererek bu mesajları yaymaya devam etmenizin kuruma zarar vermesinden dolayı hakkımızda suç duyurusunda bulunacağız. Resmi olarak gerekenler yapılmazsa sesinizi duyurun ancak resmi işlemlere rağmen bu şekilde tam olarak bilmediğiniz bir olayı toplumsal bir infial başlatmak amacıyla yapıyorsanız. Resmi makamlara gerekeni iletiriz” mesajı yazıldı.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Evrensel'in haberiyle birlikte ortaya çıkan olayın ardından Cumhuriyet Polis Merkezi’nde ifade veren A.Y., öğrencinin okulda rahat durmayan bir öğrenci olduğunu ve kendisini sadece uyardığını, dövme olayının olmadığını iddia etti. Kaymakam Levent Kılıç konuyla ilgili açıklama yaparak, “Hem idari hem de adli soruşturma başlamıştır. Soruşturma devam ediyor” dedi. Baba Yusuf A. da oğlunu dövdüğü iddia edilen Müdür Yardımcısı’ndan şikayetçi olduğunu söyledi. Ortaokul öğrencisi A.Y.gördüğü şiddete dayanamayarak okul civarındaki büfeye sığınmış, kendisini müdür yardımcısı A.Y.’nin darbettiğini söylemişti.

ÖNCEKİ HABER

Adana'da 2 yılda 92 hak savunucusuna 100 soruşturma açıldı

SONRAKİ HABER

Kuzey Ormanları Savunması'ndan termik santral kapanış töreni

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa