03 Ağustos 2012 17:29

Çin malı dizel motorlara soruşturma

Ekonomi Bakanlığı, Çin ve Hindistan menşeli gücü 15 kw’ı geçmeyen dizel motorlar için damping soruşturması açılmasına karar verildi.Ekonomi Bakanlığının İthalatta Haksız Rekabetin Önlenmesine İlişkin Tebliği Resmi Gazetede yayımlandı. Buna göre, yerli üretici, Anadolu Motor Üretim ve Pazarlama AŞ tarafından

Çin malı dizel motorlara soruşturma

Paylaş

Ekonomi Bakanlığı, Çin ve Hindistan menşeli gücü 15 kw’ı geçmeyen dizel motorlar için damping soruşturması açılmasına karar verildi.
Ekonomi Bakanlığının İthalatta Haksız Rekabetin Önlenmesine İlişkin Tebliği Resmi Gazetede yayımlandı. Buna göre, yerli üretici, Anadolu Motor Üretim ve Pazarlama AŞ tarafından yapılan başvuruda, Çin ve Hindistan menşeli, gücü 15 kw’ı geçmeyen dizel motorların Türkiye’ye dampingli fiyatlarla ihraç edildiği ve bu durumun yerli üretim dalında zarara neden olduğu iddia edildi.
 

ÖNLEM ALINMASINI TALEP ETTİ
Firma, anılan ülkeler menşeli söz konusu madde ithalatına karşı önlem alınmasını talep etti. Yapılan inceleme sonunda, İthalatta Haksız Rekabeti Değerlendirme Kurulu tarafından Çin ve Hindistan menşeli söz konusu ürün için damping soruşturması açılmasına karar verildi.
Gücü 15 kw’ı geçmeyen dizel motorlar, çapa ve hafif inşaat makineleri ile motopomp ve jeneratör uygulamalarında yaygın olarak kullanılıyor. (ANKARA)

Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

Ben artık perişan değilim

SONRAKİ HABER

Yangın merdiveni kilitli olan pansiyonda öğrenciler camdan atladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa