11 Kasım 2017 21:23

CHP'li vekiller, TÜYAP'ta Berberoğlu'nun kitabını imzaladı

CHP Milletvekilleri, 36. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı'nda tutuklu vekil Enis Berberoğlu'nun kitabını imzaladı.

CHP'li vekiller, TÜYAP'ta Berberoğlu'nun kitabını imzaladı

Paylaş

CHP milletvekilleri ve CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, tutuklu CHP Milletvekili Enis Berberoğlu'nun cezaevinde yazdığı “Siz Yürürken Ben Yatarken Yazıyorum” isimli kitabını 36. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı'nda imzaladı. Fuar’da düzenlenen imza gününe CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, CHP milletvekilleri Mustafa Balbay, Gürsel Tekin, Mahmut Tanal, Barış Yarkadaş, Eren Erdem, Sezgin Tanrıkulu ve CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat katıldı.

‘ÖZGÜRLÜĞÜNÜN ELİNDEN ALINMASI BARDAĞI TAŞIRAN NOKTADIR’

İmza töreninde konuşan Engin Altay, milletin oylarıyla İstanbul'un temsilcisi olarak parlamentoya seçilen Enis Berberoğlu'nun bağımsızlığının ve özgürlüğünün alıkonulduğunu belirtti.

Altay, “Bir hukuk garabetiyle, bir hukuk skandalıyla Berberoğlu'nun özgürlüğünün elinden alınması bardağı taşıran noktadır. Dava sürecinde yaşananlar, yargının nasıl çürümüşlük içinde olduğunun, siyasetin vesayeti altında olduğunun, dünya literatürüne girecek çok tipik bir örneğidir. Bu noktada TÜYAP Fuarı'nda sayın Kemal Kılıçdaroğlu Ankara'dan, Güvenpark'tan başlattığı adalet çığlığını 25 gün boyunca Maltepe meydanına kadar partililerle ve vatandaşlarla beraber yürürken, Enis Berberoğlu da, 'Siz Yürürken Ben Yatarken Yazıyorum' kitabını cezaevinde kaleme aldı. Bu fuardaki her kitap çok kıymetlidir. Ancak bu fuarda, bugün Enis Berberoğlu'nun yazdığı bu kitabın değeri ve önemi ayrıdır. Türkiye'de herkes için adalet için bir tek şeye ihtiyacımız var. Yaşasın demokrasi diyoruz. İl başkanımız ve milletvekillerimizle bu kitabı arzu eden okuyucularımız için imzalayacağız” dedi.

‘BERBEROĞLU CHP MİLLETVEKİLİ OLDUĞU İÇİN REHİN TUTULUYOR’

Enis Berberoğlu'nun talimatla tutuklandığını söyleyen CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat ise “Enis Berberoğlu'yu talimatla tutuklayanların Enis Berberoğlu'nun özgürlüğü konusunda korkak ve ürkek davrandıklarını görebiliyoruz. Enis Berberoğlu'nun bir tek suçu yoktur. Enis Berberoğlu Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili olmasından dolayı içeride rehin tutulmuştur. Derhal bırakınız Enis Berberoğlu'yu. Türkiye'nin ve bizim sabrımız taşmak üzere. Bu halkın sabrını taşırmayın. Rehin aldığınız Enis Berberoğlu'yu derhal bırakınız" ifadesini kullandı. Konuşmalardan sonra Engin Altay, Canpolat ve milletvekilleri okurların getirdiği kitapları imzaladı. (DHA)

Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

Kaldırımdaki kılavuz izler görenleri bile şaşırttı

SONRAKİ HABER

Norveç'te çifte vatandaşlığa izin çıktı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa