11 Kasım 2017 00:42

Lübnan'da bir Suudi Arabistan vatandaşı kaçırıldı

Lübnan'da bir Suudi Arabistan vatandaşının kimliği belirsiz kişilerce kaçırıldığı bildirildi.

Lübnan'da bir Suudi Arabistan vatandaşı kaçırıldı

Paylaş

Lübnan İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, "Suudi Arabistan vatandaşı 1985 doğumlu Ali el-Bişravi, kimliği belirsiz kişilerce dün gece Adma yakınlarındaki evinden çıkarıldı ve halen dönmedi." denildi.

Mezopotamya Ajansı'ndan aktarılan haberde İçişleri Bakanı Nihad Meşnuk'un, "Lübnan'da ikamet eden ve ülkeyi ziyaret eden tüm Arap ve yabancılar gibi Suudi Arabistan vatandaşlarının güvenliği de tüm kurum ve organlarıyla Lübnan yönetimi için önceliklidir." ifadelerine yer verdiği belirtildi.

Lübnan'da güvenlik ve istikrarın kırmızıçizgi olduğunu vurgulayan Meşnuk, (Başbakan Saad) Hariri'nin istifasına atıfta bulunarak, Lübnan güvenlik güçlerinin siyasi gelişmelerden istifade etme girişimlerini engellemek ve ülkedeki herkesin güvenliğini sağlamak için seferber edildiğini aktardı.

Lübnan Başbakanı Saad Hariri'nin Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da istifa etmesi ile başlayan gerginlikte Suudi Arabistan dün bir seyahat uyarısı yayımlayarak Lübnan'da bulunan vatandaşlarının ülkeyi terk etmesini istemişti. Suudi Arabistan ayrıca vatandaşlarını Lübnan'a gitmemeleri konusunda da uyarmıştı. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Karaköy'de otomobil tramvay yoluna girdi

SONRAKİ HABER

Iğdır'da hayali seçmen vakası: Polis lojmanlarına 375 kişi kaydırıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa