11 Kasım 2017 00:06

Yıldırım: ABD ile ilişkimizi daha iyi düzeye taşıyacağız

Başbakan Binali Yıldırım, ABD gezisinde basın mensuplarına yaptığı açıklamada 'ABD ile ilişkimizi daha iyi düzeye taşıyacağız' dedi.

Yıldırım: ABD ile ilişkimizi daha iyi düzeye taşıyacağız

Paylaş

Başbakan Binali Yıldırım, ABD gezisinde basın mensuplarına bir açıklama yaptı. Yıldırım açıklamasında, 'Pence ile çok verimli bir görüşme gerçekleştirdik. ABD ile ilişkimizi daha iyi düzeye taşıyacağız' dedi. Yıldırım ayrıca görüşmede "FETÖ" ve YPG’ye verilen silahlar konusunda da beklentilerini ilettiklerini söyledi.
 
Yıldırım'ın açıklamalarından satır başları şöyle:
 
"Ekonomi çevreleriyle yatırımcılarla bir araya geldik. ABD'nin çeşitli sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya geldik. Sivil toplum kuruluşlarını bilgilendirme fırsatı bulduk.  Eyüp Sultan Cami'de dua ettik. Buradaki Müslüman topluluklarıyla bir araya geldik.
 
Türkiye'ye karşı büyük bir sevgi ve hayranlık var.  ABD ile ilişkilerimizi daha iyi düzeye taşıyacağız. Özetle gezimizin hem resmi hem resmi olmayan tarafı olukça yoğun ve verimli geçti.
 
YPG konusunda olması gerekenleri söyledik, beklentilerimizi ilettik. Bundan sonrasını takip edeceğiz. Buna göre adımlarımızı atacağız. Bizim amacımız ilişkileri daha da germek değil, iyileştirmek. Bunun her iki ülkeye birden faydası var, ABD'ye daha çok faydası var.
 
Pence ile çok verimli şekilde görüştük. ABD ile ilişkilerimizi daha iyi düzeye taşıyacağız. FETÖ konusunda hassasiyetimizin farkındalar." (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Erdoğan: Nikahlanın, evlenin, çoğalın

SONRAKİ HABER

MÜSİAD: Türk kenevirini tüm Türkiye'de yaygınlaştıracağız

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa