10 Kasım 2017 16:38

Müdür yardımcısı, öğrencilere cinsel istismardan tutuklandı

Edirne'de bir lisede 8 kız öğrenciye cinsel istismarda bulunan 59 yaşındaki müdür yardımcısı tutuklandı.

Müdür yardımcısı, öğrencilere cinsel istismardan tutuklandı

Paylaş

Edirne'de görev yaptığı lisede 8 kız öğrenciye cinsel istismarda bulunan 59 yaşındaki Müdür Yardımcısı E.Y., tutuklandı.

Edirne'de bir lisede müdür yardımcısı olarak görev yapan 59 yaşındaki E.Y., görev yaptığı okulda eğitim gören 8 kız öğrenciye cinsel istismarda bulundu. Öğrenciler, olayı kendilerine yakın gördükleri bir öğretmene anlattı. Konu, öğretmenin, okul müdürünü bilgilendirmesi üzerine İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bildirildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün görevlendirdiği müfettişlerin yaptığı çalışmanın ardından kız öğrencilere cinsel istismar hakkında Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunuldu. Müfettişlerin bir hafta süren çalışmayla hazırladığı rapor da savcılığa iletildi.

Cinsel istismara uğradığı belirtilen kız öğrencilerin ifadelerinden sonra lisenin müdür yardımcısı E.Y., gözaltına alındı. Soruşturmasının ardından adliyeye sevk edilen E.Y., çıkarıldığı mahkeme tarafından kız öğrencilere 'cinsel istismarda bulunduğu' iddiasıyla tutuklandı. Edirne Milli Eğitim Müdürlüğü de tutuklanan E.Y.'yi yürüttüğü idari soruşturma kapsamında açığa aldı. (DHA)

ÖNCEKİ HABER

Güneş, derbideki tepkisinden dolayı üzgün olduğunu söyledi

SONRAKİ HABER

Adana'da bir erkek tartışma bahanesiyle eşini öldürdü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa