10 Kasım 2017 12:03
Son Düzenlenme Tarihi: 10 Kasım 2017 15:12

Erdoğan, 10 Kasım'da CHP'ye yüklendi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 10 Kasım Atatürk'ü anma töreninde yaptığı konuşmada CHP'ye yüklendi.

Erdoğan, 10 Kasım'da CHP'ye yüklendi

Paylaş

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaki 'Mustafa Kemal Atatürk'ü anma töreni'nde konuşuyor.

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

"Ülkemizde eskiden beri hep Atatürk ve Atatürkçülük tartışması yaşanmıştır. Milletimizin gönlündeki Atatürk ile sonradan kavramlaştıran Atatürkçülük ile fark ortaya çıkmıştır. Milletimizin Mustafa'ya saygısında en küçük tereddüt yoktu, Milletimizin Kemal'le de en küçük sorunu bulunmuyor. Atatürk konusunda da hiçbir sıkıntısı olmadığını gayet iyi biliyoruz.

Bugün hala Atatürk'ün mirasçısı olduğu iddasındaki CHP'nin Atatürk'le zaten çok daha önceden zayıflamaya başlamış ilişkisi, 10 Kasım 1938'de tamamen kesilmiştir.

Atatürk ebediyete irtihal ettikten sonra o ana kadar Türk lirası üzerinde Atatürk'ün resmi vardı. Sonra o resim paranın üzerinden kaldırılmış onun yerine İnönü'nün resmi konulmuştur. Onu yapan kim, o zamanki CHP'nin ta kendisidir. Bu tarihten sonraki CHP önce İsmet İnönü'nün daha sonra başına geçen diğer başkanların CHP'si olmuştur. Bugünkü CHP de başındaki malum zatın CHP'sidir.

'ATATÜRK'Ü SÖYLEMİ MARKSİST, FAŞİST ÇEVRELERE Mİ BIRAKACAĞIZ?'

Birileri çıkmış biz Atatürk'e Atatürk dedik diye bir sürü senaryolar yazıyor. Adı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ise bizim bunu ifade etmemizden daha doğal ne olabilir. Söylemi Marksist, faşist çevrelerin tekeline mi bırakacağız. CHP gibi amorf bir partinin Atatürk'ü milletimizinden kaçırmasına rıza göstermeyeceğiz.

Bizim bayrağımız dışında başka bir bayrağı kabullenmemiz asla mümkün değildir, kimse bize paçavraları bayrak diye dayatmaya kalkmasın.

Mağaralarına, inlerine kadar girecek, bunları bitirene kadar mücadeleye devam edeceğiz."


CHP'Lİ ÖZEL: ANKETLERDEN GELEN ATATÜRK SEVGİSİ

CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Atatürk’e yönelik açıklamalarına ilişkin, “Yürekten gelmeyen anketten gelen Atatürk sevgisinin sorgulanması ve şimdiye kadar aklınız neredeydi denmesi kadar, samimiyetin sorgulanması kadar doğal bir şey yok. Atatürk’e Atatürk demek suç değil. Atatürk’e bugüne kadar Atatürk diyememek suçtur, ayıptır, onun altını çiziyoruz” dedi.
Özel, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında “CHP’ye hakaretler ederek bir algı oluşturmaya ve son günlerde çok severek yaptığı eski yaptıklarını anlatıp günah çıkarmaya, bu günahlardan arınmaya devam etti. Kendi içindeki Atatürk sevgisinin azlığından Atatürk’ün partisini sorumlu tuttu. Geçmişte yaptığı bütün eleştirileri bir yere sıkıştırarak kendisini temize çekmeye çalıştı. Recep Tayyip Erdoğan ile Atatürk arasındaki bağın 16 Nisan referandum sonuçlarından sonra kurulduğunu da sağır sultan da bilmektedir. Atatürk isminden ısrarla kaçınmalarının eleştiri konusu olması üzerine yapılan odak grup çalışmalarının sonunda bir karar verdiler, başta Cumhurbaşkanı herkes artık Atatürk diyecekti” dedi. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Star Wars'a dördüncü üçleme geliyor

SONRAKİ HABER

Aziz Kocaoğlu'ndan CHP merkez yönetimine adaylık mektubu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa