10 Kasım 2017 10:42

TBMM Başkanı Kahraman, 2.7 milyon liralık hediye dağıtmış

TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın bir yılda 2.7 milyon liralık hediye dağıttığı ortaya çıktı.

TBMM Başkanı Kahraman, 2.7 milyon liralık hediye dağıtmış

Paylaş

Bütçe tasarıları ile genel bütçeli kurumların 2016 yılı kesin hesaplarının Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşülmesine başlandı. Kesin hesap cetvellerinde yer alan dikkat çekici harcama tutarlarından biri ‘hediye için alınan taşınırlar’ oldu.

BirGün'ün "Sanki Noel Baba" ifadesiyle manşete taşıdığı Nurcan Gökdemir'in haberine göre Kahraman, 2016 yılında 2 milyon 753 bin liralık harcama ile hediye dağıtma rekorunu kırarken, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan 1 milyon 396 bin liralık harcama ile ikinci sırada kaldı!

Kahraman, 2016 yılında 2 milyon 757 bin liralık ödeneğin tamamına yakınını harcayıp 2017’ye sadece 3 bin 694 lira devretti.

Başbakanlık ise 155 bin 700 liralık ödenekten 123 bin 840 liralık hediye satın aldı.

TASARRUF GENELGESİ

2007/3 sayılı uluslararası toplantılar ile ulusal bayramları istisna tutan Tasarruf Tedbirleri başlıklı Başbakanlık Genelgesinin ilgili hükümleri şöyle:

» Uluslararası toplantılar ile milli bayramlar hariç, açılış, konferans, seminer, yıldönümü ve benzeri kutlama ve organizasyonlara ilişkin faaliyetler nedeniyle gezi, kokteyl, yemek ve benzeri davetler düzenlenmeyecek, hediye ve diğer adlar altında ödeme yapılmayacaktır.

» Yılbaşı ve bayram dönemlerinde kamu görevlileri tarafından gönderilecek tebrik, telgraf ve benzeri posta hizmetlerine ilişkin kağıt, baskı, posta ve benzeri giderler hiçbir şekilde kurum ve kuruluş bütçesinden ödenmeyecek, mevzuat gerekleri dışında, kurum ve kuruluşların tasarrufları altında bulunan kaynaklardan plaket, hatıra, hediye, eşantiyon türü işler yaptırılmayacaktır. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

HDP ve DBP'nin Patnos ilçe başkanları tutuklandı

SONRAKİ HABER

‘Rus uçakları İdlib’e hava saldırısı düzenledi’

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa