10 Kasım 2017 08:41
Son Güncellenme Tarihi: 11 Kasım 2017 11:45

Louis CK, 5 kadına cinsel tacizde bulunduğunu kabul etti

ABD'de televizyon ve sinema dünyasını sarsan cinsel saldırı suçlamaları sürüyor. Komedyen Louis CK'in 5 kadına tacizde bulunduğu ortaya çıktı.

Paylaş

ABD’de Harvey Weinstein’in cinsel saldırı skandalı sonrası çorap söküğü gibi gelen suçlamalar devam ediyor. 9 Kasım'da New York Times’a konuşan beş kadın, Komedyen Louis CK’in kendilerine cinsel tacizde bulunduğunu açıkladı. Louis CK bir gün sonra suçlamaların doğru olduğunu söyledi.

Dana Min Goodman ve Julia Wolov, 2002’de Louis CK’in kendilerini içki içmek için otel odasına çağırdığını, odadayken penisini çıkartmak istediğinde şoke olduklarını ifade etti. İki kadın önce Louis CK’in şaka yaptığını düşündüklerini sonrasında ise komedyenin üzerindeki kıyafetleri çıkarıp mastürbasyon yapmaya başladığını belirtti.

New York Times’a konuşan 3 başka kadın daha Louis CK’in kendilerine mastürbasyon yaparak cinsel tacizde bulunduğunu açıkladı.

Louis CK’in sözcüsü Lewis Kay, ilk yaptığı açıklamada suçlamalara yanıt verilmeyeceğini duyurdu.

Haberler sonrası HBO, komedyenin şovlarını programından çıkardı.

Louie, Horace and Pete gibi yapımların yaratıcısı olan 50 yaşındaki ABD’li aktör ve komedyen Louis CK’in “I Love You, Daddy” adlı yeni filmi, 17 yaşındaki kızı, pedofil olduğu konuşulan bir film yapımcısı tarafından istismar edilen bir televizyon yazarıyla ilgili. New York Times haberi sonrası yapımcı şirket, New York prömiyerinin iptal edildiğini duyurdu.

BENZER SUÇLAMALAR DAHA ÖNCE DE GÜNDEME GELDİ

Louis CK hakkındaki cinsel taciz suçlamaları yıllardır gündeme geliyordu. 2015 yılında Gawker, benzer iddiaları kamuoyuna duyurmuştu. Jen Kirkman ise kişisel radyo yayınında Louis CK’den “dahi olarak methedilen meşhur sapık” olarak söz etmişti.

İddiaların ortaya çıkması sonrası Roseanne Barr ve Tig Notaro gibi komedyenler Louis CK’in açıklama yapması gerektiğini belirtti.

LOUIS CK'DEN AÇIKLAMA GELDİ: SÖYLENENLER DOĞRU

Louis CK, 2016’da Vulture’a verdiği demeçte, “Umrumda değil. Önemsemiyorum. Bunlar gerçek değil” demişti. I Love You, Daddy’nin Toronto gösterimi sonrası New York Times muhabirine yaptığı açıklamada ise “Bu şeylere yanıt vermeyeceğim çünkü dedikodudan ibaretler. Bir dedikoduya gerçekten dahil olursanız, bu onu sadece büyütür ve daha gerçek hale getirir” ifadesini kullanmıştı.

New York Times haberinden bir gün sonra(10 Kasım) yaptığı açıklamada ise iddiaların doğruluğunu kabul etti.

Kariyerine araya vereceğini söyleyen Louis CK, "Bu hikayeler doğru. O dönem kendime, yaptığımın yanlış olmadığını çünkü hiçbir kadına sormadan penisimi göstermediğimi söylüyordum, ki bu da doğru. Ancak hayatta sonradan öğrendim ki bir insanın üzerinde tahakküme sahipseniz onlardan penisinize bakmanızı istemek bir soru değildir. Kötü bir durumdur. Benim bu kadınlar üzerindeki tahakkümüm onların beni takdir etmesinden geliyordu. Ve ben bu gücü sorumsuzca kullandım" dedi. 

Louis CK, "Bununla ilgili kendimi affettiğim tek bir nokta yok" ifadesini kullandı. (KÜLTÜR SERVİSİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) bir kez daha değişti

SONRAKİ HABER

AB’den İran’a uranyum zengileştirmeden geri atmaması halinde yaptırım uyarısı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa