09 Kasım 2017 19:35

Bursa'daki iş cinayetiyle ilgili 2 bürokrat görevden alındı

Bursa'da yaşanan iş cinayeti ile ilgili İş Teftiş Kurulu Başkanı ve SGK müdürü görevden alındı. Fabrika sahibi ve iş güvenlik uzmanı tutuklandı.

Paylaş

Bursa'da 5 kişinin hayatını kaybettiği 16 kişininde yaralandığı iş cinayeti ile ilgili İş Teftiş Kurulu Başkanı ve SGK müdürü görevden alındı.

Bursa'da 5 kişinin hayatını kaybettiği 16 kişinin de yaralandığı fabrikadaki patlamayla ilgili, Bursa İş Teftiş Grup Başkanı ve Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından bulundukları görevlerden alındı. 

Fabrika sahibi Şükrü Demir ile iş güvenliği uzmanı Tuğba Tongaç tutuklanmasının ardından, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından, Bursa İş Teftiş Grup Başkanı Yaşar Ata ve Sosyal Güvenlik İl Müdürü Erhan Karaca görevlerinden alındı.

FABRİKA SAHİBİ VE İŞ GÜVENLİK UZMANI TUTUKLANDI

Yaşanan iş cinayetiyle ilgili dün akşam gözaltına alınan fabrika sahibi Şükrü Demir ile işyeri Güvenlik Uzmanı Tuğba Tongaç, bugün adliyeye sevk edildi. Sanıklar, nöbetçi Sulh Ceza Hakimi tarafından, 'taksirle birden fazla kişinin ölümüne neden olmak' suçundan tutuklandı. Mahkemede ifade veren 4 çocuk babası Şükrü Demir'in, "Ben işyeri sahibiyim. Kusurum yoktur. Suçsuzum" dediği öğrenildi. Tuğba Tongaç'ın ise yöneltilen suçlamaları kabul etmediği belirtildi.

POLİS KONTROLÜNDE OĞLUNUN CENAZESİNE KATILDI

Şükrü Demir, oğlu Yavuz Demir'in  bugün ikindi namazında Emirsultan Camii'ndeki cenaze törenine, savcı izni ile polis kontrolünde katıldı. Burada, namaz sonrası taziyeleri kabul eden Şükrü Demir'in, oğlunun Teferrüç Mahallesi'ndeki mezarlıkta defnine katılmasına izin verilmedi. Cenaze törenine hastaneden taburcu olan Nurefşern Makas da katıldı. Şükrü Demir, kızına, "Allah'a emanet olun. Beni merak etmeyin. Her şey iyi oyacak" dedi.(DHA)
 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Açığa alınan polisin aracında 40 kilo eroin ele geçirildi

SONRAKİ HABER

OHAL’de akademisyenler can güvenliği endişesi ve baskı yaşadı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa