09 Kasım 2017 17:55

AKP'nin 2019 taktiği: Atatürk sevgisi 

AKP tıpkı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda olduğu gibi, 10 Kasım’da da ‘Atatürk’ sevgisine sarıldı.

AKP'nin 2019 taktiği: Atatürk sevgisi 

Paylaş

AKP tıpkı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda olduğu gibi, 10 Kasım’da da ‘Atatürk’ sevgisine sarıldı. İl ve ilçe teşkilatları Anıtkabir’de Atatürk’ü anmak için adeta seferberlik ilan etti. AKP Şişli ve Beşiktaş İlçe Teşkilatları Anıtkabir’e gitmek isteyenler için otobüs kaldırdı. 

Pankartlar ilçenin bir çok noktasına asıldı! Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ise “Gazi Mustafa Kemal’i tarihe iz bırakan bir komutan ve lider yapan en büyük özelliği, milletine duyduğu sonsuz güven ve inancıdır” vurgulu bir mesaj yayımladı. 

AKP son anketlerde kararsızların oranının yüzde 30’un üzerine çıktığını fark edince bir süredir 2019 yılı seçimleri taktiği üzerine çalışıyordu. Parti yönetimi, milletvekillerine mesaj göndererek, “Atatük’ün şahsını hedef alan tartışmalardan uzak durmaları” konusunda uyarıda bulunduğu kamuoyuna yansımıştı. 

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık da TBMM’deki bir oturumda, “ortak değerimiz” dediği Atatürk’e uzanan her dile karşı hep birlikte ortak tavır alarak tepki verilmesi gerektiğini söylemiş, “Bu, bizim bu ülkenin bir vatandaşı olarak önemli görevimizdir” demişti.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına önceki yıllar yasaklar getiren ve kutlamaları iptal eden AKP tüm yurtta coşkulu törenler düzenlemişti. 

ANITKABİR İÇİN ORGANİZASYON

Anıtkkabir’e de kitlesel katılım sağlanmıştı. AKP aynı taktiği devam ettiriyor. AKP Şişli ve Beşiktaş ilçe başkanlıkları, Atatürk’ün 79’uncu ölüm yıl dönümünde, isteyenleri Anıtkabir’e götürüyor.İki ilçede asılan pankartlarla, Ankara’ya gitmek isteyenlerin başvurması istenirken, AKP İl Başkanlığı, kampanyanın Beşiktaş ve Şişli ilçe teşkilatları tarafından organize edildiğini bildirdi. 

ERDOĞAN’DAN LİDER VURGULU MESAJ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da 10 kasım vesilesi ile yayımladığı mesajda ‘Gazi Mustafa Kemal’i tarihe iz bırakan bir komutan ve lider yapan en büyük özelliği, milletine duyduğu sonsuz güven ve inancıdır’ dedi. 

Erdoğan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 76. ölüm yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Gazi Mustafa Kemal’in, saygın bir lider ve komutan olarak, ecdat yadigarı vatan topraklarının savunulmasında, milletin istiklale kavuşma mücadelesinde önderlik yaptığını vurguladı. Erdoğan, şunları ifade etti: Milli irade, demokratik işleyiş zaman zaman kesintilere uğrasa da ülkemiz bugün Gazi Mustafa Kemal’in işaret ettiği demokratik hedefler doğrultusunda önemli mesafeler katetmiştir. Bugün millet ile devlet arasındaki bağın, insanlarımız arasındaki kardeşlik, birlik ve bütünlük azminin her zamankinden çok daha kuvvetli olduğunu iftiharla ifade edebilirim. Bu gurur ve güvenle belirtmek isterim ki, şehitlerimizin ve gazilerimizin manevi varlıklarından güç alarak, milletimizin çizdiği istikamette yolumuzda yürüyecek, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yıl dönümünde, muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkma hedefimizi gerçekleştireceğiz. Bu düşüncelerle, vefatının 76. yıl dönümünde, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal’i ve tüm silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi, gazilerimizi tekrar saygı ve şükranla anıyorum.”  (HABER MERKEZİ)


 

ÖNCEKİ HABER

Rusya’da helikopter kayboldu

SONRAKİ HABER

Aziz Kocaoğlu'ndan CHP merkez yönetimine adaylık mektubu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa