09 Kasım 2017 15:00

KYK yurdunda ‘FETÖ'cüler gibi sohbet mi veriliyor?

CHP'li Sezgin Tanrıkulu, Ankara’da KYK yurdunda kalan öğrencilere ‘FETÖ'cülerinkine benzer sohbetler verildiği iddiasını gündeme getirdi.

KYK yurdunda ‘FETÖ'cüler gibi sohbet mi veriliyor?

Paylaş

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Başbakan Binali Yıldırım'ın yanıtlaması istemiyle Meclis'e verdiği soru önergesinde, KYK yurtlarında 'FETÖ'cülerinkine benzer sohbetler verildiği iddiasını gündeme getirdi.

Tanrıkulu, Ankara'da bir KHK yurdunda, "DR. G.B her Cuma Saat 19:00'da A BLOK 2. kat faaliyet odasında adab-l muaşeret atölyesinde gençler ile cuma sohbetleri yapacaktır. Tüm öğrencilerimiz davetlidir." ve "Manevi rehberimiz N.D.Z hoca ile her Cuma Saat 12:15’TE B BLOK faaliyet odasında kuran tilaveti olacaktır. Tüm öğrencilerimiz davetlidir. İdare" yazılı duyuruların asılığını belirtti.

sohbet

Tanrıkulu, "Eğitim kurumlarında FETÖ ile mücadelede en çok rastlanan 'Abla'ların varlığı göz ardı edilemezken, anılan iddialar doğrultusunda, manevi rehberlerin bir süre sonra FETÖ yapılanmasına benzer yapılar içinde yer almayacağına nasıl emin olunmuştur?" diye sordu.

sohbet

KYK yurdundaki duyuruların açıklanmasını isteyen Tanrıkulu, "Yazıların asıldığı iddiaları doğru ise, manevi rehberlerin sayısı, görevlendirme şekilleri, ne zaman atandıkları, ne ücret aldıkları gibi konularda kamuoyuna açıklama yapılacak mıdır?" sorusuna yanıt istedi. (Ankara/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

İthal etle ucuz et satışı: Hep aynı hatayı yapma akılsızlığı

SONRAKİ HABER

Iğdır'da hayali seçmen vakası: Polis lojmanlarına 375 kişi kaydırıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa