09 Kasım 2017 11:16

Melih Gökçek, Bülent Arınç videosu paylaştı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığından istifa eden Melih Gökçek, kendisine 'Ankara'yı parsel parsel sattı' diyen Bülent Arınç'a cevap verdi.

Paylaş

Erdoğan’ın istediği üzerine Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'ndan istifa eden Melih Gökçek uzun süredir sosyal medyada polemik yapmıyordu. 

Melih Gökçek'ten bu sabah Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç ile ilgili tweet attı.

Melih Gökçek kendisine sorulan "Şu rant konusunda sen mi haklıydın yoksa Bülent Arınç mı?" şeklindeki tweeti alıntıladı ve "Bence cevabı ben vermeyeyim cevap bir sonraki tweette" diye yazdı. 

Gökçek, daha sonra Bülent Arınç'ın 3 ayrı konuşmasından birleştirilen bir videoyu "Cevabı Bülent Arınç kendi sesinden versin. Bu cevaptan sonra da bir daha bu soruyu bana tekrar tekrar sorup kendinizi rezil etmeyin" diye yazarak paylaştı. 

Gökçek'in paylaştığı videoda, ilk konuşmada Arınç'ın "Belediye Başkanlığı adaylığında ve seçimlerde oy isterken bu yapının kucağında oturmuştur. Bu yapıya Ankara'yı parsel parsel satmıştır, yurt yerleri vermiştir. Zengin iş adamlarına okul yaptırmıştır. İmar planlarında değişiklikler yaptırmıştır. 30 Mart seçimlerine kadar da ağzından bu paralel yapıyla ilgili bir tek kötü cümle çıkmamıştır. Gökçek'le ilgili 100 konuyu 8 Haziran'dan sonra ömrüm vefa ederse konuşmak isterim. O gün gelene kadar AK Parti'yi yıpratacak bir sözün içinde olmam" sözleri yer aldı.

8 Haziran tarihli İkinci konuşmada Arınç'ın "7 Haziran bitti, bugün 8 Haziran. 8 Haziran'dan sonra gerek duyduğumuzda çok şeyler yapabileceğimizi söylemiştim. Daha bugün 8 Haziran. 8 Haziran sonrası değil" ifadeleri yer aldı.

13 Haziran tarihli son konuşmada ise Arınç'ın şu sözleri videoda yer aldı: "Ve onlara parsel parsel yer vermiştir filan dedim, sonrasında gerekirse açıklarım. Ama hiçbir cümlemin içinde 8 Haziran'dan sonra 100 tane yolsuzluk dosyası açıklayacağım diye bir lafım yok. Herkes internetten girip o günkü konuşmama bakabilir."

NE OLMUŞTU?

Melih Gökçek, dönemin Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç’ı, Fetullah Gülen cemaatiyle işbirliği yapmakla suçlamış ve istifa etmesini, istifa etmemesi halinde görevden alınmasını istemişti. Arınç da “Gökçek, belediye başkanlığı adaylığında ve seçimlerde oy isterken bu yapının kucağında oturmuştur. Bu yapıya Ankara’yı parsel parsel satmıştır. Yurt yerleri vermiştir, zengin işadamlarına okullar yaptırmıştır. İmar planlarında değişiklikler yaptırmıştır” demişti. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Yıldırım: ABD ile ilişkilerin mükemmel olduğunu söyleyemeyiz

SONRAKİ HABER

Kasım ayı son 9 yılın en kurak ayı oldu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa