08 Kasım 2017 18:10

TBMM Çevre Komisyonu, Munzur Vadisi'nde inceleme yapacak

TBMM Çevre Komisyonu üyeleri, Munzur Vadisi'nde yapılması planan HES ve baraj sahasını yerinde inceleme kararı aldı.

Paylaş

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) Tabiatı ve Biyolojik Çeşitliliği Koruma Kanunu tasarısı gündemiyle toplanan Çevre Komisyonu üyeleri, CHP Tunceli Milletvekili Gürsel Erol'un çağrısı üzerine, Munzur Vadisi'nde yapılması planan hidroelektrik santral (HES) ve baraj sahasını yerinde inceleme kararı aldı.

TBMM Çevre Komisyonu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'nin başkanlığında Tabiatı ve Biyolojik Çeşitliliği Koruma Kanunu tasarısı gündemiyle toplandı. Kanun tasarısı görüşmelerinde CHP Tunceli Milletvekili Gürsel Erol, komisyona verdiği 'Munzur Havzasının Doğal Varlığının Yaşatılmasına Dair Kanun Teklifi'nin, Tabiatı ve Biyolojik Çeşitliliği Koruma Kanunu tasarısı birleştirilmesini talep etti. Erol'un talebini değerlendiren komisyon üyeleri, teklifi kabul etti.

CHP'li Erol komisyon görüşmelerinde, Komisyon Başkanı Özhaseki ile üyeleri, Munzur Vadisi'nde yapılması planan HES ve baraj alanlarında inceleme yapmak yüzere Tunceli'ye davet etti. Komisyon, Erol'un davetini kabul ederek, yakın bir zamanda kente gelerek incelemelerde bulunma kararı aldı. (DHA)
 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Nostaljik tramvaya ev tipi klima

SONRAKİ HABER

Diyarbakır 12. Enerji Sempozyumu: Doğanın yok edilmesine karşı mücadele çağrısı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa