08 Kasım 2017 12:15

Muhabirimize haberini yaptığı kadının eski eşinden tehdit

Ankara’da kadına yönelik şiddeti haberleştiren muhabirimiz Burcu Yıldırım, kadına şiddet uygulayan eski eşi tarafından tehdit edildi.

Muhabirimize haberini yaptığı kadının eski eşinden tehdit

Paylaş

Evrensel’in aylık olarak çıkan Ekmek ve Gül ekinin kasım sayısında muhabirimiz Burcu Yıldırım, kocası ve ailesinden gördüğü şiddete dayanamayarak dört çocuğu ile birlikte Ağrı’dan Ankara’ya giden ve yaşama tutunmaya çalışan Ülkü’nün hikayesini paylaşmıştı. Ülkü’ye şiddet uygulayan eski eş, haberimiz sonrası muhabirimiz Burcu Yıldırım’a tehditler savurmaya ve sözlü tacizde bulunmaya başladı.

 

‘DEVLETTE TANIDIKLARIM VAR’

 

Ekmek ve Gül’ün Kasım sayısında “Ağrı’dan Ankara’ya uzanan bir ayakta kalma mücadelesi” başlığıyla paylaştığımız haberimizin yayınlanmasıyla “psikolojisinin bozulduğunu” iddia eden Erdoğan Samancı “Kafasını mı kırdım, öldürdüm mü? Kirasını, faturasını ben ödüyorum, şiddet uygulayan biri bunu yapar mı?” diyerek kendini savundu. Savunmasına Cumhurbaşkanı ve Başbakanı da dahil eden ve “devlette tanıdıkları olduğunu” söyleyen Samancı tehditlerini şöyle sürdürdü: “Bu ülkenin Cumhurbaşkanı, Başbakanı var. Siz onları tanıyor musunuz? Hepimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın emrindeyiz, askerleriyiz. O haberleri kaldırın. Güvenilirliğiniz de yok, sadece siteden yayın yapıyorsunuz. Kanal D misiniz? Show TV misiniz?”
 

'BUNLARI KALDIRIN, HİÇBİR ŞEY OLMAMIŞ GİBİ DAVRANALIM'

 

Yaşam mücadelesinin hikayesini dergimizde paylaşan Ülkü’ye de hakaretlerde bulunan Samancı “O şizofren. Dedikleri hep yalan. Ben iş yerimde rezil oluyorum. Ailem rezil oluyor. Psikolojim bozuluyor. Ben şimdi sizin yüzünüzden gidip çocuklarıma, eşime şiddet mi uygulayım? Öldüreyim mi?” diyerek uyguladığı şiddeti meşrulaştırmaya çalıştı.
 
Muhabirimizin çalıştığı, yaşadığı yeri ve ailesini araştırdığını söyleyen eski eş, “Bunları kaldırın, hiçbir şey olmamış gibi davranalım” dedi. (Ankara/EVRENSEL) 

 

Haberi okumak için tıklayınız

ÖNCEKİ HABER

Süper Lig’de 397 oyuncudan 121’i Türkiye’den

SONRAKİ HABER

Tank Palet'in özelleştirilmesine karşı 15 bin kişi miting yaptı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa