07 Kasım 2017 15:48

ABD'de seçime müdahale soruşturması: Flynn suçlanabilir

ABD'de Rusya'nın başkanlık seçimlerine müdahalesine dair araştırmada Trump'ın danışmanı Flynn'in suçlanması için yeterli kanıt olduğu açıklandı.

ABD'de seçime müdahale soruşturması: Flynn suçlanabilir

Paylaş

ABD’de Rusya’nın 2016 başkanlık seçimlerine müdahalesini araştıran Özel Yetkili Savcı Robert Mueller, Donald Trump’ın Eski Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn ve oğlu Michael J. Flynn’in suçlanması için yeterli kanıtların olduğunu açıkladı.

NBC’nin özel haberine göre, Mueller’in ekibi, Flynn’e, Federal ajanlara yalan beyanda bulunma, muhtemel kara para aklama ile Fethullah Gülen’in ABD’den kaçırılması planı ve bunun karşılığında milyonlarca dolar para alma gibi suçlamalar yöneltiyor.

Başkan Donald Trump’ın sahip çıktığı Flynn’in 2015 yılında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’le yan yana görüntüleri ve burada bir galada yaptığı konuşmanın karşılığında 34 bin dolar para almış olması gündemi sarsmıştı.

Öte yandan Flynn’in, Rusya’nın Washington Büyükelçisi Sergey Kislyak ile yaptığı görüşmelerin içeriği hakkında Başkan Yardımcısı Mike Pence’i yanlış bilgilendirdiği ortaya çıkmıştı.

Ateşli konuşmalarıyla tanınan Michael Flynn, görevi başında 24 gün kalmış ardından artan baskılar nedeniyle istifa etmişti.

Bu arada haberin ardından ne Mueller’in ofisi ne de Flynn’in avukatları konuyla ilgili yorum yapmadı. (DIŞ HABERLER)

ÖNCEKİ HABER

Katalan lider Puigdemont: Haklarımızı savunacağız

SONRAKİ HABER

Eğitim Sen ve Haber-Sen'in kuruluş yıl dönümünde etkinlik düzenlendi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa