07 Kasım 2017 09:45
Son Güncellenme Tarihi: 07 Kasım 2017 12:33

Çaycuma'da okul kazanında patlama: 1 ölü, 6 yaralı

Zonguldak Çaycuma'da okulun kalorifer dairesinde patlama yaşandı. 1 kişi yaşamını yitirdi, yaralılar var.

Paylaş

Zonguldak' ın Çaycuma ilçesi'nde  Mesleki ve Teknik Anadolu lisesinin kalorifer kazanında meydana gelen patlamada 1 kişi öldü, 7 kişi de yaralandı. 

VALİ ÇINAR, OKULDA İNCELEME YAPTI

Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, patlamanın meydana geldiği okulda inceleme yaptı. Vali Çınar, kalorifer kazanının patlaması sonucu 1 kişinin öldüğünü, 7 kişinin de hafif yaralandığını söyledi. Kazanın neden patladığının tespiti için çalışma başlatıldığını dile getiren Çınar, adli soruşturmanın da sürdüğünü belirterek, şöyle konuştu:

"İncelemeden sonra hatanın nerede olduğu, ortaya çıkacak. Sistem, yeni bir sistem. 3 yıllık kalorifer sistemi. Yaşananlar üzücü. Takip ediyoruz. Gerekeni, yasal anlamda yapacağız. Bu ortamda eğitimin devam etmesinin doğru olmayacağını düşündük ve eğitime ara verdik. Bugün enkazı kaldıracağız. Okulun da doğal gaza geçiş sistemine başladık. Öğrencilerimizin eğitimlerinde aksama olmayacak. Eğitim, devam edecek. Onun tedbirini alıyoruz."

BİLİRKİŞİ HEYETİ, OKULDA

Yaşamını yitiren 45 yaşındaki Selahattin Köse'nin cenazesi, savcının yaptığı incelemenin ardından Çaycuma Devlet Hastanesi'nin morguna kaldırıldı. Köse'nin, kazanda basınç yükselmesi sonucu buharlar çıkmaya başladığında, içeri girdiği sırada patlamanın meydana geldiği belirtildi. Patlamada yaralanan okul müdürü Ali Gücük, müdür yardımcısı Durmuş Uçar, kalorifer sorumlusu Süleyman Karadayı ile öğrenciler Gürkan Taşçı, Ergün Uzun ve Ümit Yağcı'nın tedavilerinin ardından hastaneden taburcu edildiği öğrenildi. Savcılık talimatıyla belirlenen bilirkişi heyeti de okula gelerek, çalışmasına başladı. (Zonguldak/DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Yolcu otobüsü devrildi: 3 kişi öldü

SONRAKİ HABER

Cinsel istismar sanığı "yeterli delil yok" denilerek serbest bırakıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa