06 Kasım 2017 21:20

Peşmerge Bakanlığı'ndan koalisyon güçlerine çağrı

Peşmerge Bakanlığı IŞİD karşıtı koalisyon güçlerinden IKBY ile Bağdat arasındaki sorunların barışçıl çözümü için rol üstlenmesini istedi.

Paylaş

Peşmerge Bakanlığı Sözcüsü Helgurd Hikmet, ABD başkanlığındaki IŞİD karşıtı koalisyon güçlerinden Kürdistan Bölgesi ile Bağdat arasındaki sorunların barışçıl bir yolla çözülmesi konusunda rol üstlenmelerini talep ettiklerini söyledi.
 
Rûdaw'ın haberine göre, Helgurd Hikmet, bugün koalisyon güçlerinin temsilcileriyle “olumlu ve iyi” bir toplantı gerçekleştirdiklerini belirtti.
 
Koalisyon güçleri temsilcilerinin Peşmerge Bakanlığı'nın görüş ve mülahazalarını dinlediğini dile getiren Hikmet, Kürdistan Bölgesi'nin Bağdat ile diyalogla sorunları çözmek istediğini vurguladıklarını kaydetti.
 
Helgurd Hikmet, “Koalisyon temsilcilerinden, Kürdistan Bölgesi ile Bağdat arasındaki sorunların barışçıl diyalogla çözülmesi konusunda rol üstlenmelerini talep ettik” dedi.
 
Koalisyon güçlerinin Peşmerge Güçleri'ne verdiği desteğin devam ettiğini dile getiren bakanlık sözcüsü, “Peşmerge Güçleri ile koalisyon güçleri arasındaki işbirliği devam ediyor. Belçika hükümeti, bugün tedavi amaçlı 5 yaralı peşmergeyi yurtdışına götürdü” ifadelerini kullandı. (DIŞ HABERLER)
 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Irak Federal Yüksek Mahkemesi'nden bağımsızlık kararı

SONRAKİ HABER

İntihar eden Mehmet Keleş'in arabasında Ece Alça öldürülmüş olarak bulundu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa