06 Kasım 2017 18:09

Patlamada yaralanan  3 çocuğun  tedavisi sürüyor

Mardin Nusaybin'de 2 gün önce bir cismin patlaması sonucu yaralanan 3 çocuğun tedavisi sürüyor.

Patlamada yaralanan  3 çocuğun  tedavisi sürüyor

Paylaş

Mardin’in Nusaybin ilçesinde ilan edilen sokağa çıkma yasağı döneminde binlerce evin yıkıldığı mahallelerde patlamamış cisimler tehlike saçmaya devam ediyor. Yenişehir Mahallesi Yasemin Sokak civarında 2 gün önce bir cismin patlaması sonucu N.Y, Y.Y. ve Ö.Y. adlı çocuklar yaralandı. Y.Y. ve Ö.Y. ilçe devlet hastanesindeki tedavilerinin ardından taburcu edilirken, Mardin Devlet Hastanesine sevk edilen N.Y.’nin hastanedeki tedavisi sürüyor. 

‘BÖLGE PATLAMAMIŞ MÜHİMMATLARDAN 
ARINDIRILSIN’

Meydana gelen patlamada şarapnel parçasıyla baldırından hafif bir şekilde yaralanan 12 yaşındaki Ö.Y’nin babası Abdulcelil Y. (35), yasak döneminde yaşanan çatışmaları hatırlattı. Mahalledeki tehlikenin hâlâ devam ettiğini kaydeden Abdulcelil Y, “Bölgede bir çok mühimmat bulunuyor. Toprak altında bir çok mühimmat var. Yıkımlardan dolayı buranın hafriyatı farkı yerlere taşınıyor. Haliyle, patlamamış cisimler de o yerlere taşınıyor” dedi.

Tehlikeye rağmen mecburen çocuklarının dışarıda oynamalarına izin verdiklerini ve yaşamlarını sürdürdüklerini dile getiren Abdulcelil Y, “Bölgedeki patlamamış mühimmatlar bölgeden arındırılmalı. Bunun için yetkililerin çalışma yapması gerekir” çağrısında bulundu. (Mardin/MA)

ÖNCEKİ HABER

Tutuklu HDP’li vekillerden Öcalan çağrısı

SONRAKİ HABER

Kadroya alınmayan yaklaşık 250 işçi, 10 gün içinde işsiz kalacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa