'İşimizi geri istiyoruz' eyleminde 2 gözaltı

'İşimizi geri istiyoruz' eyleminde 2 gözaltı

Yüksel Caddesi'ndeki 'işimizi geri istiyoruz' eyleminin 363’üncü gününde polis, Mehmet Dersulu ile İlker Işık adlı 2 kişiyi gözaltına aldı.  

Yüksel Caddesi'ndeki 'işimizi geri istiyoruz' eyleminin 363’üncü gününde müdahale eden polis, Mehmet Dersulu ile İlker Işık adlı 2 kişiyi gözaltına aldı.  

Yüksel Caddesi eyleminin 363’üncü gününde müdahale eden polis, Mehmet Dersulu ile İlker Işık adlı 2 kişiyi gözaltına aldı.  

Kanun Hükmünde Kararnameler (KHK) ile ihraç edilen Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın işlerine dönmek amacıyla başlattıkları açlık grevi eylemi 243’üncü gününe girerken, Ankara Yüksel Caddesi’nde başlatılan “İşimizi geri istiyoruz” eylemi ise polis müdahalesine rağmen 363'üncü gününde de devam etti. 
 
Etrafı bariyerler ile kapalı olan İnsan Hakları Anıtı önünde açıklama yapmak isteyen kamu emekçileri, Konur Sokak ile Yüksel Caddesi’nin kesiştiği yerde kalkanları ile bekleyen polislerce kesildi. Burada açıklama yapmaya çalışan emekçilere polis müdahale ederek, Mehmet Dersulu ile İlker Işık adlı eylemcileri gözaltına aldı. 
 
Emekçileri yerde sürükleyerek gözaltı aracına doğru götüren polis, yine emekçilerin etrafını kalkanlar ile çembere aldı. Emekçiler gözaltı aracına bindirilerek alandan uzaklaştırıldı. (Ankara/MA) 
 

www.evrensel.net
ETİKETLER Ankara