06 Kasım 2017 14:21

İzmir Büyükşehir'den atılan işçilerin adalet arayışı sürüyor

Dava açarak haklarını talep ettikleri için işten atılan İzmir Büyükşehir Belediyesi işçilerinin adalet arayışı sürüyor.

İzmir Büyükşehir'den atılan işçilerin adalet arayışı sürüyor

Paylaş

İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne karşı ilave tediye ve kadro davası açtıkları için işten atılan işçiler bir kez daha büyükşehir belediyesi önünde eylem yaparak işlerine geri dönmeyi talep ettiler. 

'İşten Atmalar Yasaklansın', 'İş Ekmek Yoksa Direniş Var' ve 'İşimiz Ekmeğimiz İçin Direniyoruz' pankartları açan işçiler İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne dava sonuçlarına saygı göstermeye çağırdı. 

'AÇLIĞA MAHKUM ETTİLER'

İşçiler adına basına açıklamada bulunan Mahir Kılıç, 5 ayda 200 işçinin işten çıkarıldığı bilgisini vererek "Uydurma gerekçelerle ve sudan sebeplerle işten atıldık. Bu insanları aileleri ile birlikte açlığa mahkum etmekte. Bu da işçi kıyımı ve emek hırsızlığıdır. Neredeyse 25 yıldır çalışan insanların verimsiz olduğunu keşfederek işten atan büyükşehir belediye bürokratları haksız, hukuksuz ve adaletsiz bir şekilde hareket ettiler. İşten atılanlar arasında işveren hatasından kaynaklanan ve iş kazası geçirerek sakat kalan arkadaşlarımız bile var" dedi. 

Genel İş Sendikasının işten atmalar karşısında sessiz kaldığını da dile getiren işçiler taleplerinin kabul edilmemesi durumunda önümüzdeki günlerde açlık grevine başlayacaklarını duyurdular. (İzmir/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna oldu

SONRAKİ HABER

Kuzey Ormanları Savunması'ndan termik santral kapanış töreni

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa