05 Kasım 2017 23:57
Son Güncellenme Tarihi: 06 Kasım 2017 04:55

Suudi Arabistan'da helikopter düştü: 1’i prens, 8 kişi öldü

Suudi Arabistan'da içinde bir prens ve üst düzey yetkililerin olduğu bir helikopter düştü, 8 kişi hayatını kaybetti.

Paylaş

Suudi Arabistan'ın Yemen sınırında Prens Mansur bin Mukrin'in de aralarında olduğu 8 kişiyi taşıyan bir helikopterin düştüğü, yolcuların hayatını kaybettiği bildirildi. Al Arabiya televizyonunun haberinde, Prens Mansur bin Mukrin'in helikopter kazasında öldüğü doğrulandı.

HELİKOPTERİN ENKAZINA ULAŞILDI

Suudi Arabistan İçişleri Bakanlığı, Prens Mansur bin Mukrin ve beraberindeki heyeti taşıyan helikopterin enkazına ulaşıldığını açıkladı.

İçişleri Bakanlığı Güvenlik Sözcüsü Tümgeneral Mansur Et-Turki, yaptığı açıklamada, düşen helikopterin Asir bölge emiri yardımcısı ve heyetini taşıdığı, helikopterin enkazına ulaşıldığını belirtti.

Asir bölgesi emiri yardımcısının heyeti ile birlikte rutin programlarını takip etmek üzere Ebha kentinin batısında bulunan sahil şeridini ziyaret ettiği, akşam saatlerinde dönüş yolunda helikopter ile iletişimin kesildiğini ifade etti.

Uzmanların helikopterin enkazına ulaştığını ve gerekli incelemeleri yaptığını belirten et-Turki, ilerleyen saatlerde kamuoyu ile elde edilecek son bilgilerin paylaşılacağını kaydetti.

SON KEZ HELİKOPTERE BİNERKEN GÖRÜNTÜLENDİ

Öte yandan, Prens Mansur bin Mukrin'in helikoptere binerken çekilen son görüntüsü olduğu iddia edilen bir video da yayınlandı.

Akşam saatlerinde Suudi Arabistan'da içinde bir prens ve üst düzey yetkililerin olduğu bir helikopterin düştüğü açıklanmış, helikopterdeki kişilerin hayatını kaybettiği bildirilmişti. (DIŞ HABERLER)

 

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Devrilen traktörün sürücüsü öldü

SONRAKİ HABER

"Sadiye Eser ve Sadık Topaloğlu’nun gazeteciliğine tanığız"

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa