05 Kasım 2017 16:56
Son Düzenlenme Tarihi: 06 Kasım 2017 00:10

Yurtta kadın öğrencilere ölüm tehdidi

Karaman’da yurtta öğrenciler odalarına giren siyah giyimli kişinin kendilerini uyandırıp, 'Sıra sizde', 'Öleceksiniz' notları bıraktığını öne sürdü.

Yurtta kadın öğrencilere ölüm tehdidi

Paylaş

Karaman’da Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğü'ne bağlı Nefise Sultan Kız Yurdu'nda kalan üniversite öğrencilerinden bazıları, gece odalarına giren siyah giyimli ve yüzü saçlarıyla örtülü bir kişinin kendilerini uyandırıp, Arapça bir şeyler söylediğini, “Sıra sizde”, “Öleceksiniz” yazılı notlar bıraktığını öne sürerek, fenalaştı. Bu durumu duyan diğer öğrencilerden de korkup sinir krizi geçirenler oldu. 8 öğrenci hastaneye kaldırılırken, çok sayıda öğrenciye de ambulansta müdahale edildi. Kişiyi gördüklerini söyleyen 8 kişi ifadelerine başvurulmak üzere Emniyet’e götürüldü. 

Olay, saat 03.45 sıralarında Hamidiye Mahallesi İbrahim Öktem Caddesi'nde bulunan ve bu yıl açılan 1400 öğrenci kapasiteli Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğü'ne bağlı Nefise Sultan Kız Öğrenci Yurdu'nda meydana geldi. Yurtta kalan kadın öğrencilerden bir bölümü, uyurken odalarına gelen bir kişinin kendilerini korkuttuğunu iddia edip fenalaştı. Bu durumu duyan öğrencilerden bazıları da sinir krizi geçirdi.

Bunun üzerine yurt görevlileri, 112 Acil Servis'e haber verdi. Yurda çok sayıda ambulans ve polis ekibi sevk edildi. Bu sırada uyanıp yataklarından kalkan öğrencilerde, korkup binayı tahliye etmek istedi. Görevlilerin iknası sonucu öğrenciler tekrar yurt binasına alındı. Fenalaşan 8 öğrenci, ambulansla hastaneye kaldırılırken, çok sayıda öğrenciye de ambulansla müdahale edildi.

Öğrenciler, yaklaşık 2 haftadan bu yana bazı geceler odalarına giren siyah giyimli ve yüzü saçlarıyla örtülü bir kişinin kendilerini uyandırıp, yüzlerini okşadığını, Arapça bir şeyler söylediğini, “Sıra sizde”, “Öleceksiniz” yazılı notlar bıraktığını, odalarına ve kapılarını işaretlediğini ileri sürdü. Olayın ardından siyan giyimli kişiyi gördüklerini iddia eden 8 öğrenci, ifadelerine başvurulmak üzere Karaman İl Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

KYK: ÖĞRENCİLERİN MAKSADINI AŞAN BİR GİRİŞİMİ

KYK'dan, Karaman İl Müdürlüğüne bağlı Nefise Sultan Kız Öğrenci Yurdu'nda yaşanan olaya ilişkin haberler üzerine yazılı açıklama yapıldı.

Söz konusu olayla ilgili ön inceleme yapıldığı belirtilen açıklamada, “Yurt binasına dışarıdan yabancı bir kişinin girişinin olmadığı belirlenmiştir. İddialara konu olan eylemin yurtta kalan öğrencilerin maksadını aşan bir girişimi olduğu tespit edilmiştir” iddiasına yer verildi. Açıklamada, konunun incelenmesi için müfettiş görevlendirildiği kaydedildi. (Karaman/DHA)

ÖNCEKİ HABER

'Manisa'da mahpuslara 4 gündür içme suyu verilmiyor' iddiası

SONRAKİ HABER

BM'den Kaşıkçı açıklaması

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa