04 Kasım 2017 12:17

Standard & Poor’s Türkiye'nin kredi notunu açıkladı

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor's, 'negatif' olan Türkiye'nin not görünümünü değiştirmedi. 

Paylaş

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor's, Türkiye'nin yabancı para cinsinden kredi notunu "BB", yerli para cinsinden notunu "BB+" olarak teyit ederken, ülkenin not görünümünün "negatif" olduğunu bildirdi.
 
Türkiye ile ilgili son değerlendirmesini 5 Mayıs 2017'de yapan S&P, yabancı para cinsinden kredi notunu "BB", yerli para cinsinden notunu "BB+" seviyesinde, not görümünü de "negatif" olarak teyit etmişti. Böylece S&P Mayıs ayı kararında bir değişiklik yapmamış oldu.
 
Mezopotamya Ajansı'nda aktarılan habere göre, son günlerde, döviz kurundaki yükseliş, TL’nin değer kaybetmesi, bütçe açığının rekor kırması gibi bir çok parametreye rağmen Türkiye ekonomisinin iyiye gittiğine ilişkin hükümetin propagandasının dışarıda bir karşılığının olmadığı da ortaya çıktı. 
 
Dün akşam ABD Başkanı Donald Trump'ın Fed Başkanlığı için Jerome Powell'ı aday göstermesiyle 3.80'in altına gevşeyen kur yeni günde kritik eşiği aşmış, açıklanan enflasyon verisinin beklentilerin üzerinde gelmesinin ardından da yukarı yönlü hareketini sürdürerek 17:57'de 3.88'i aşmıştı. Halen dolar 3.88 düzeyinde seyrederken avro, 4.51 ile yeni rekorunu kırmış oldu. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Saray’daki hastane ve gıda güvenliğine 2 milyon harcandı

SONRAKİ HABER

İstinaf Halkevi şubelerinin kapatılmasının hukuksuz olduğuna karar verdi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa