03 Kasım 2017 17:00

Filmi duyulsun diye İstanbul'da kendini bıçaklatmış

Suriye rejimi kontrolündeki Tedmur Hapishanesi’ni konu alan bir film çeken yönetmen Muhammed Beyazıd’ın reklam için kendini bıçaklattığı ortaya çıktı.

Paylaş

Suriye rejiminin kontrolündeki Tedmur Hapishanesi’ni konu alan bir film çeken Suriyeli yönetmen Muhammed Beyazıd geçtiğimiz ay İstanbul’da bıçaklanmıştı. Beyazid'ın bıçaklı saldırıyı kendisinin organize ettiği ve bu sayede filminin daha çok duyulmasını planladığı ortaya çıktı. Yönetmen, saldırı sonrası Suriye hükümetinin ajanlarını suçlamıştı.

Cumhuriyet'in Al Araby haber sitesinden aktardığına göre Beyazıd’ın sahte saldırıyı organize ettiği konuşmların görüntüleri yayınladı.  

‘ORTADOĞU’DAKİ EN ÜNLÜ İNSANLAR OLACAĞIZ’

Yönetmenin tezgahını, planı birlikte yaptığı Yapımcı Muhammed el-Hindi ifşa etti. Mayıs ya da Haziran ayında yaptıkları görüşmede Beyazıd, saldırganın Suriyeli olması gerektiğini kaydediyor. Beyazıd, “48 saatliğine Ortadoğu’daki en ünlü insanlar olacağız. Herkes bundan bahsediyor olacak” ifadelerini kullanıyor.

‘CNN, EL CEZİRE SENİ ARARSA ŞAŞIRMA’

Beyazıd, planını da şöyle detaylandırıyor: “Cep telefonum sende olacak. Olay sonrası insanlar, beni arayınca benim cebimi kapatacaksın ve insanlar seninle iletişim kuracak. CNN, El Cezire senin ararsa şaşırma. Ben ameliyattan çıktıktan sonra ‘filmin fragmanını yayınlamayacaktım ama bu suikast teşebbüsünden sonra yayınlayacağım’ diyeceğim. İfadelerim seninkilerle aynı olacak. Bazıları korkacak ve çekinecek ama Araplar, birçok Arap bu projenin ilgi çektiğini görünce bağış yapmaya başlayacak” diyor.

YÖNETMEN BEYAZID İNKAR ETTİ

Yönetmen Beyazıd, kendisine saldırı planı yaptığı videoların ortaya çıkmasının ardından yaptığı açıklamada sadece bir film senaryosu üzerine çalıştığını ifade etti ve bıçaklı saldırıyı kendisinin organize ettiğini kabul etmedi.

Beyazıd söz konusu saldırıda göğsünün sağ tarafından omzuna yakın bir yerden bıçaklanarak yaralanmıştı. Yöneymenin filmi Nafak (Tünel) ise Suriye kökenli Amerikalı bir adamın, Palmira’daki Tedmur hapishanesinde 20 yıl geçirmesi konu alınıyor. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

‘AKM’yi yıkmak da yıkıma terk etmek de suç’

SONRAKİ HABER

Yazar Hanım Koçyiğit’ten fantastik roman: Elké

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...