03 Kasım 2017 16:06

ODTÜ’de ‘Ağaç Dikim Şenliği’ düzenleniyor

ODTÜ öğrencileri ve mezunları, Bilkent Hastanesine yol yapmak için ağaçların katledilmesine karşı 'Ağaç Dikim Şenliği' düzenleyecek. 

ODTÜ’de ‘Ağaç Dikim Şenliği’ düzenleniyor

Paylaş

ODTÜ ormanlarının talanına ilk günden itibaren tepkilerini gösteren ODTÜ öğrencileri ve mezunları ‘Dünden Bugüne Bozkırı Yeniden Yeşertiyoruz’ çağrısı ile 5 Kasım 2017 Pazar günü saat 14.00’te ODTÜ Yalıncak Ormanı’nda bir araya geliyor. Doğanın rant uğruna talan edilmesine, ODTÜ ormanlarının sermayenin rant politikalarına kurban edilmesine ses çıkartan ODTÜ öğrencileri ve mezunları, tüm Ankara halkını “Ağaç Dikim Şenliği’ne” davet ediyor. 

ODTÜ

Şenlik için yapılan çağrıda, “Bir insanın yaşam alanı; onun nefesi, suyu, yemeği, neşesi, hüznü, anılarıdır. ODTÜ bizim yaşam alanımız, kurulduğu günden bugüne; öğrencisinin, hocasının ve mezununun ve işçilerinindir. Ormanlarımızın yağmalanması yaşam alanlarımızın gasbedilmesi aslında en güzel yıllarımızın da elimizden gitmesi demektir. Fakat nasıl ki bu bozkır binlerce ağaçla, emek emek, neşeyle, coşkuyla bozkırı yeşerterek üniversitemizi ve ODTÜ’nün değerlerini savunacağız. Hepimiz; bilim, doğa ve insanlık için dilimizde şarkılarla ve türkülerle bozkırı yeşertmeye devam edeceğiz. Seni de düzenleyeceğimiz şenliğe ve 5 Kasım’da ODTÜ’ye sahip çıkmaya, ormana sahip çıkmaya çağırıyoruz” denildi. (Ankara/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

ABD'li yapımcı Brett Ratner, taciz ve tecavüzle suçlanıyor

SONRAKİ HABER

Başakşehir, Trabzonspor deplasmanından galip ayrıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa