'Osman Kavala’ya karşı yargısız infaz girişimi yürütülüyor'

'Osman Kavala’ya karşı yargısız infaz girişimi yürütülüyor'

İletişim Yayınları tarafından Osman Kavala'nın tutuklanmasına ilişkin yapılan açıklamada 'Onunla yan yana olmaktan gurur duyuyoruz' denildi.

İletişim Yayınları, ‘Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme’ suçlaması ile 1 Kasım’da tutuklanan Anadolu Kültür Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kavala hakkında yazılı açıklama yaptı. Kavala’nın İletişim yayınlarının kuruluşunda katkıda bulunduğu belirtilerek Kavala hakkındaki tutuklama kararında 'tüm terör örgütlerinin (FETÖ/PDY - PKK/KCK - DHKPC, MLKP) aktif olarak katıldığı ve destek verdiği Gezi Olaylarının yöneticisi ve organizatörü' olduğu ve 15 Temmuz 2016 darbe girişimine katıldığının iddia edildiği hatırlatıldı ve "Bu abes iddiaların gerçekle hiçbir ilişkisinin olmadığını en iyi bilenler, bizzat iddia sahipleridir; eminiz.” ifadeleri kullanıldı.

İDDİALAR MESNETSİZ

Açıklama şöyle devam etti:

“Suçlamalara dayanak yapılan mesnetsiz iddiaların, vaktiyle yaptıkları yasadışı işlemler nedeniyle şimdi tutuklu olan savcılar ve yargıçlar tarafından yürütülen soruşturma ve kovuşturmaların ürünü olması, bu girişimin ne kadar maksatlı ve önyargılı olduğunun delilidir. Açılan ceza soruşturmasına getirilen gizlilik kararına rağmen bazı medya kuruluşlarına sazdırılan bilgilerle, Osman Kavala'ya karşı, örneklerini daha önce de gördüğümüz şedit bir kampanyayla yargısız infaz girişimi yürütülüyor. Onunla yan yana olmaktan gurur duyuyoruz.” (İstanbul/EVRENSEL)

www.evrensel.net